W gdańskim Hiltonie rusza Akademia Wina i Smaku

W gdańskim Hiltonie rusza Akademia Wina i Smaku
17 lipca br. w hotelu Hilton Gdańsk odbyło się inaugurujące spotkanie, rozpoczynające cykl kulinarnych warsztatów, na których uczestnicy nie tylko będą mogli poznawać hotel „od kuchni”, zgłębiając tajniki przyrządzania wykwintnych dań przez Szefa Kuchni – Adama Woźniaka, ale także odkrywać sekrety enologii pod okiem samego Marka Kondrata i słynnych somellierów.
W inaugurującym spotkaniu udział wzięli: właściciel hotelu Hilton w Gdańsku, Filip Wójcikiewicz, właściciel sieci sklepów WINARIUM, Marek Kondrat oraz kilku znanych dziennikarzy kulinarnych, m.in. prof. Andrzej Garlicki z redakcji Polityki, Tadeusz Pióro z redakcji magazynu WINO, Maryla Musidłowska z redakcji Elle oraz Ryszarda Wojciechowska z lokalnego Dziennika Bałtyckiego. Dyskusja toczyła się przy suto zastawionym stole, degustowano m.in. gazpacho z ogórka i melona, grillowane krewetki z papajową musztardą, łososia bałtyckiego i homary oraz słynną polędwicę Kobe glazurowaną miso i mirinem, mięso najwyższej światowej jakości uzyskiwane wyłącznie w Japonii z krów pojonych piwem i masowanych w odpowiedni sposób.
Warsztaty będą uczyć sztuki łączenia potraw z winem, tak by stworzyć perfekcyjny duet i wydobyć głębię smaku. Każde ze spotkań będzie miało motyw przewodni, a szczegółowy ich harmonogram pojawi się wkrótce na facebookowym profilu hotelu.
Więcej o Restauracji Mercato
Restauracja Mercato, zaprojektowana w tonacji soczystej zieleni i pomarańczy, proponuje kuchnię międzynarodową z wyraźnymi śródziemnomorskimi akcentami. Podobnie jak wielobarwne targi miasteczek z basenu Morza Śródziemnego, tak autorskie Menu Szefa Kuchni Adama Woźniaka i Pawła Wątora zachwyca kolorami świeżych warzyw, jak również aromatami ziół i przypraw. Komponując zestaw wykwintnych potraw, Szefowie nie zapomnieli także o nowoczesnym trendzie kuchni slow-food, który nadaje lokalnego charakteru serwowanym daniom. Specjalnością Szefa Kuchni jest polędwica Kobe glazurowana mirinem, z ziemniaczanym fondant i rydzami sauté. Na letnie lunche szczególnie polecany jest ogórkowe gaspacho podawane z melonem, krewetkami i kolendrą. Wielbicieli słodkości i tropikalnych smaków z pewnością mile zaskoczy mus z passiflory z miodową kruszonką czy kokosowy crème brulée z carpaccio z ananasa, babką rumową i sorbetem z mango. Dopełnieniem kulinarnej podróży są wyśmienite wina wyselekcjonowane specjalnie dla hotelu przez Marka Kondrata.

Więcej o hotelu Hilton Gdańsk
Drugi hotel sieci Hilton Worldwide w Polsce i jednocześnie pierwszy na wybrzeżu pięciogwiazdkowy hotel Hilton Gdańsk rozpoczął działalność w czerwcu 2010 roku. Nowoczesny hotel, którego projekt wyłoniony został w międzynarodowym konkursie powstał w znanej autorskiej pracowni architektonicznej prof. Stefana Kuryłowicza. Obiekt perfekcyjnie współgra z otoczeniem, tworząc nową jakość ponadczasowej zabudowy Gdańska.
Hotel usytuowany jest w centrum miasta, tuż nad brzegiem Motławy. Oferuje 150 pokoi i apartamentów, a także unikalne centrum Wellness z przeszklonym basenem na ostatnim piętrze budynku wraz z letnim tarasem, z którego roztacza się ujmujący widok na rzekę Motławę oraz Gdańską Starówkę. Jest to pierwszy w Polsce przykład konceptu Urban Beach – plaży w centrum miasta. Perfekcyjnie zaprojektowana przestrzeń Fitness by Precor zapewnia gościom bogaty wachlarz form aktywnego wypoczynku i relaksu.
Atrium hotelu zdobi żyrandol autorstwa pani Edyty Barańskiej, znanej trójmiejskiej artystki, która tworzy ze szkła niepowtarzalne dzieła sztuki. Rzeźba świetlna – Seaflowers – wita gości, rozświetlając hotelowe atrium 25 tysiącami szklanych kwiatów.
Ponadto nowy obiekt dysponuje 600 m² wielofunkcyjną powierzchnią konferencyjno-bankietową, która jednocześnie jest największym zapleczem konferencyjnym w Gdańsku, mogąc przyjąć do 530 osób w układzie teatralnym. Trzy sale konferencyjne Hilton Meeting Rooms o nazwach: Beaufort, Fahrenheit, Pascal, sala konferencyjna Richter oraz ekskluzywny Hilton Boardroom, są wyposażone w najnowszej technologii sprzęt audiowizualny. Personalnie dedykowany każdej imprezie Hilton Meeting Manager, profesjonalna obsługa oraz program Hilton Meetings z unikalną gwarancją satysfakcji „Welcome Back” sprawia, że Hotel Hilton Gdańsk to idealne miejsce do organizacji konferencji i spotkań biznesowych.
O Hilton Worldwide
Hilton Worldwide jest wiodącą światową korporacją w branży hotelarskiej, której wachlarz usług obejmuje obiekty o różnym standardzie. Już od 90 lat, sieć zapewnia bazę hotelową klientom biznesowym i turystom, oferując jednocześnie szereg dodatkowych usług, udogodnień
i bonusów. Firma kontynuując tradycję założycieli, zarządza lub udziela franczyz ponad 3,500 hotelom w 81 krajach w ramach najlepiej znanych i renomowanych marek.