Co nowego w Zachodniopomorskim?

Co nowego w Zachodniopomorskim?
Szczecinianie grają w Niemczech.
W okolicy pałacu Krugsdorf znajduje się pole golfowe, (pisaliśmy już o nim w ubiegłym roku) niedaleko bo ok. 30 km od rogatek Szczecina. Jak się dowiedzieliśmy, jest już w nim sporo, bo ok. 40 członków z Polski. Nie jest to może powalającą liczba jednak jest to spora grupa bo stanowi ok. 1/3 ogólnej liczby członków tego klubu. Niemcy wychodzą naprzeciw polskim klientom , w recepcji jest już zatrudniona pani mówiąca po polsku , a od kwietnia polskojęzycznym nauczycielem golfa będzie Jerzy Dutczak.
Golf nad morzem.
Amber Baltic Golf Club jak już pisaliśmy zmienił właściciela i co się z tym wiąże idzie nowe! Zmiany zapowiadają się na plus. Z najbliższych, zapowiadanych inwestycji, które przybliżył nam nowy prezes Witold Jabłoński czeka nas rozbudowa drajwingu polegająca na wykorzystaniu dziewiątego greenu małej dziewiątki jako dodatkowego miejsca do czipowania. Zostanie także wyłączony pierwszy dołek małej dziewiątki co pozwoli na rozszerzenie stanowisk na drajwingu. Nowa maszyna do wydawania piłek i nowe maszyny do obsługi pola. Dodatkowo przy grinie 18 dołka ma powstać drewniany taras, dla obserwujących końcowe zmagania golfistów , gości. Obiad dnia za 25 i inne niespodzianki dla członków i gości. Czyli frontem do klienta i tak trzymać !
Na ten sezon planowane jest także otwarcie pola golfowego Kamień Country Klub w pobliżu Kamienia Pomorskiego. Pisaliśmy już o tym polu w ubiegłym roku. Więc na mapie golfowej pojawi się nowe 18 urokliwych dołków.
Binowo hulające pełną parą, sezon zacznie sporą imprezą Baltic Golf Miting czyli targami, kursami, turniejem i innymi atrakcjami.
Pole golfowe w Choszcznie zaś szuka nowego pro . Nie wiemy jeszcze kto będzie nowym instruktorem golfa w Choszcznie, ale podobno Kuba odnajdzie się w tym sezonie w Kalinowych Polach.