Berlin – Polska Golf Cup zakończony!

Berlin, biznes i golf

30 maja już po raz drugi, na uroczym polu golfowym Berliner Golf & Country Club Motzener See pod Berlinem, odbył się Berlin-Polska Golf Cup – turniej promujący kontakty i współpracę polsko-niemiecką.

Turniej ten, to okazja do „spotkania biznesu, polityki i mediów”. W piątek, 30 maja na polu pod Berlinem pojawiło się wielu polskich i niemieckich przedsiębiorców i menadżerów, dziennikarzy oraz polityków. Uczestnicy spotkania, którzy grali wcześniej w golfa wystartowali w turnieju głównym na osiemnastodołkowym, prestiżowym polu Motzener See. Zawodnicy grali w dwuosobowych drużynach w ułatwiającej grę formule scramble i klasyfikacji stableford. Początkujący uczyli się golfowych zagrań pod okiem trzech trenerów i rozegrali mini-konkurs w puttowaniu.

Doskonale przygotowane pole wymagało nie lada precyzji od golfistów, którzy mogli poczuć się jak na turnieju zawodowców. Klub Motzener See gościł bowiem czterokrotnie golfa na światowym poziomie. Rozgrywano tam turnieje z cyklu European PGA Tour, w których występowały takie sławy golfa jak Colin Montgomery, czy najbardziej znany niemiecki zawodnik Bernhard Langer.

Zakończenie imprezy poprzedzone rozdaniem nagród zwycięzcom podobało się gościom, a organizatorzy i sponsorzy zebrali oklaski za swą pracę.

Godną zapamiętania ciekawostką był konkurs na „wybicie piłki z bunkra najbliżej dołka”. Na jednym z dołków wokół greenu było aż 8 bunkrów i każdy, kto podczas gry wylądował w jednym z nich mógł wziąć udział w tych ciekawych zawodach. W kategorii mężczyzn wygrał nasz rodak – Kazimierz Mendak i według naszej wiedzy, może się on tytułować pierwszym i jedynym laureatem „wybicia piłki z bunkra najbliżej dołka” w Polsce.

Skąd pomysł na turniej polsko berliński? Jeden z organizatorów – Michał Abkowicz – twierdzi, że to z chęci promowania współpracy biznesowej między Polską a Berlinem.

Patronat honorowy nad tegorocznym turniejem objęli Ambasador RP w RFN dr Marek Prawda, Burmistrz Berlina Klaus Wowereit, oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Patronat prasowy nad turniejem sprawował magazyn informacyjno-gospodarczy „Berlin” i portal internetowy