MISTRZOSTWA POMORZA ZACHODNIOPOMORSKIEGO

Po raz drugi z inicjatywy 3 klubów golfowych: Amber Baltic, Binowo Park i Modrego Lasu zorganizowane zostaną Mistrzostwa Pomorza Zachodniopomorskiego w golfie. Golf jak widać obroni się sam. Stosunkowo niewielka opłata za grę na trzech polach to gratka w dzisiejszych czasach. Regionalne mistrzostwa w golfie to naturalna ewolucja w naszej ulubionej grze. Zaczyna się era golfa lokalnego. Spore koszty za „wyjazdówki” powodują spadek zainteresowania mniejszymi turniejami w odległych stronach. Zaczynamy się powoli cywilizować, coraz większe znaczenie zaczynają odgrywać turnieje lokalne. Czy to znak dla sponsorów? Współpraca pomiędzy klubami zaczyna się zacieśniać. To naturalna odpowiedź na oczekiwania rosnącej rzeszy golfistów. Życie klubowe zaczyna nabierać tempa. Wkrótce może się okazać, że lokalne mistrzostwa więcej znaczą niż krajowe. To wynik również stale wzrastającego poziomu gry. Lokalne media są bardziej skore do relacjonowania lokalnych imprez niż wielkie centralne media, dla których liczą się raczej tzw. gwiazdy. Mistrzostwa Pomorza Zachodniopomorskiego zostaną rozegrane w dniach 11-12-13 lipca na 3 polach golfowych. 11- w ABGC, 12 w BP i 13 w Modrym Lesie. Turniej składa się z trzech rund. Rozgrywany Stroke Play brutto i netto. O zajętej pozycji decyduje suma wyników uzyskanych w trzech rundach. Do rundy finałowej zakwalifikuje się 70 najlepszych graczy wg wyników brutto. Miejsca nagradzane to : pierwsze trzy miejsca w kategorii brutto kobiet, mężczyzn i juniorów, pierwsze miejsce brutto za każdą rundę oraz pierwsze miejsce w kategorii netto mężczyzn, kobiet i juniorów.
Turniej ma formułę otwartą – organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich golfistów-amatorów posiadających aktualny handicap. Opłaty wynoszą odpowiednio: 180 zł – dla członków Amber Baltic, Modry Las i Binowo Park. 390 zł – dla pozostałych, 90,- zł juniorzy do lat 18
W opłatach wpisowych turnieju zawarte są green fee oraz trzy posiłki. Patronat nad zawodami objął tradycyjnie Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Polski Związek Golfa.
Zpisy na stronach internetowych klubów – www.abgc.pl, www.binowopark.pl, www.modrylas.pl