Golfista miliarder

Zarobił miliard $ grając w golfa.

W poprzednim wpisie poinformowaliśmy Was, drodzy Czytelnicy, ile według gazety “Fakt” na golfa wydaje Robert Rozmus. To były oczywiście duby smalone, a teraz coś na poważnie. Jesteście ciekawi ile zarabia, a nie wydaje, najlepszy golfista świata? Tak? No to czytajcie dalej.

Eldrick Woods znany jako Tiger jest nie tylko najbogatszym golfistą, ale w ogóle sportowcem. W ostatnich dniach wartość majątku Tygrysa przekroczyła MILIARD DOLARÓW AMERYKAŃSKICH! Od kiedy młody Tygrysek został zawodowcem zdążył zwyciężyć w 65. zawodach PGA Tour, dzięki czemu zarobił nieco grosza. Za tę sumę mógł sobie kupić pewnie waciki, bo grubą gotówkę przynosi mu też co rok kontrakt z firmą Nike – bagatela 95 mln dolarów. Woods jest również twarzą marki Buick produkującej samochody, na czym zarabia krocie.

Czarnoskóry golfista gdy nie gra, zajmuje się interesami. Właśnie teraz rusza w Arabii Saudyjskiej budowa eleganckiego pola golfowego. Na środku pustyni już wkrótce będzie 4 mln metrów kwadratowych trawy i ok. 30.000 drzew… Się ma, się gra!

A jak wygląda sprawa z zarobkami golfistów w Polsce? Chyba każdy wie, skoro pula nagród w najważniejszym turnieju Polish Open wynosi 120.000 zł, czyli ledwie 30.000 dolarów. Ciekawi jesteśmy, czy Tiger się po tyle schyla. U nas przynajmniej każdy kto wystartował stanął w kolejce do kasy! I to się liczy a nie pieniądze które jak wiadomo szczęscia nie dają…