TRZY W JEDNYM! TO JEST MOŻLIWE TYLKO W BINOWIE

Niedziela, 17 sierpnia, była aż gęsta od wydarzeń na polu w Binowie. Tego dnia rozegrano tam bowiem aż trzy turnieje. V turniej klubowy BPGC, kolejne regionalne eliminacje Volvo Masters Amateur i MISTRZOSTWA POLSKI DZIENNIKARZY.
W turnieju klubowym i Volvo Maters wystartowało 87 zawodników i zawodniczek, w tym także juniorzy. I to junior – Robert Nowosad wygrał w klasyfikacji brutto (75), przed Radosławem Kanasem i Krzysztofem Boniewskim. Wśród młodszych juniorów najlepszy był Mateusz Wardyn, zaś w klasyfikacji pań Elżbieta Górska, która wyprzedziła 13 konkurentek. Panowie walczyli także w grupach handikapowych, gdzie zwycięzcami zostali – Krzysztof Boniewski, Wiesław Wierzchoś i wielce tego dnia kontent Zbigniew Łopiński (dealer Volkswagena – było nie było też na V), który długo czekał na taki sukces.
Dziesięciu najlepszych zawodników zakwalifikowało się do krajowego finału turnieju Volvo.


Odpoczywający nad morzem dziennikarze z głębi lądu nie dojechali do Binowa, współzawodniczyli więc o tytuł mistrza krajowego w większości żurnaliści zachodniopomorscy. A że gra się tu w golfa od wielu lat, wyniki czołówki były całkiem niezłe. Drugi raz pod rząd zwyciężył Zbigniew Folta, wydawca i redaktor naczelny „Golfa”, który uzyskał wynik brutto 87 uderzeń.
Drugi był Jerzy Dutczak (portal golfmedia) z wynikiem 91,
a trzeci – wieloletni dziennikarz prasowy i telewizyjny Jarosław Dobrzyński ze 101 uderzeniami.
Co ciekawe, w kategorii netto zwyciężył powracający do grania w golfa Michał Folta, syn zwycięzcy w kategorii brutto i dziennikarz „Golfa”. Michał wyprzedził tatę i Marcina Łazowskiego z Golfnews.pl(76).