Omega Mission Hills World Cup.

W dniu dzisiejszym (24 września 2008 r.) odbył się turniej Pro-Am, którego sponsorem była Grupa Lotos. O godz. 9:45 Paweł Olechnowicz, Prezes Grupy Lotos, oddał strzał, który zasygnalizował graczom początek rozgrywek. W turnieju udział wzięli amatorzy oraz profesjonalni gracze, w sumie 50 osób (24 amatorów oraz 26 profesjonalistów). Dla profesjonalnych graczy Pro-Am był doskonałą okazją aby poznać pole golfowe przed turniejem eliminacyjnym, natomiast gracze amatorzy mieli niepowtarzalną możliwość przypatrzyć się grze najlepszych zawodników. Lech Sokołowski, jeden z amatorów, a zarazem Mistrz Sierra Golf Club stwierdził, iż był to „solidny golf”. Profesjonaliści ze zwycięskiej drużyny tylko to potwierdzili, dodając, że Sierra Golf Club zorganizowała wspaniały turniej a pole jest bardzo dobrze przygotowane. Turniej Pro-Am rozgrywany był w formacie netto score – liczył się najlepszy wynik netto drużyny.

Jutro, 25 września br., rozpoczynają się rozgrywki eliminacyjne, w których udział weźmie 15 drużyn, głównie z Europy. Faworytami jest drużyna z Kanady oraz Szwajcarii. Polskę reprezentować będzie Jakub Ossowski oraz Marcin Stelmasiak. „Jutro zaczyna się prawdziwa walka” – powiedział Prezes PGA Polska Marek Podstolski po ceremonii rozdania nagród, zapraszając na pierwszą rundę OMHWC 2008.

Wyniki Pro-Am Omega Mission Hills:

Miejsce 1 – John Nolan i Hans Andersson (wynik -15), grali z drużyną z Norwegii (Ree Kristiffer, Paul Nilbrink)
Miejsce 2 – Dariusz Koss i Lech Sokołowski (wynik -9), grali z drużyną z Belgii (Richard Laurent, Gresse Gerald)
Miejsce 3 – Mirosław Domosławski i Krzysztof Materna – (wynik -7), grali z drużyną z Finlandii (Kakko Roope, Korhonen Mikko)