Diners Club International Pro-Am Classic 2008

Polscy golfiści uczestnikami turnieju Diners Club International Pro-Am Classic 2008
w Portugalii

W dniach 3-7 listopada b.r. odbędzie się siedemnasty światowy turniej Diners Club Pro-Am Classic. Polscy finaliści tegorocznej edycji Diners Club Trophy zmierzą się z reprezentantami z całego świata na polu golfowym Vila Sol, Vilamoura w Portugalii.

W siedemnastym już turnieju Diners Club Polskę reprezentować będą zwycięzcy tegorocznej polskiej edycji turnieju w kategorii brutto Dariusz Kuriata(z wynikiem łącznym 161 uderzeń) oraz w kategorii netto Leopold Rudziński (135 uderzeń). Obaj są reprezentantami klubu golfowego Binowo Park. Członkami polskiej drużyny są także: Mateusz Kusznierewicz – ambasador marki Diners Club oraz Marcin Stelmasiak – PRO. W zeszłorocznym turnieju Pro-Am Classic wzięło udział 25 drużyn z 19 krajów. Zwycięzcami szesnastej edycji w 2007 roku była drużyna z Hong Kongu.

Diners Club International Pro-Am Classic to międzynarodowy turniej golfa wyłącznie dla posiadaczy kart Diners Club. W turnieju bierze udział drużyna danego kraju złożona z jednego profesjonalisty i trzech amatorów. Drużyna wyłaniana jest w eliminacjach Diners Club Trophy, które w tym roku odbyły się w ramach klasyfikacji cyklu turniejowego Polish Golfers Championship.

Każdego roku Diners Club International Pro-Am Classic organizowany jest w innym atrakcyjnym miejscu na świecie. Finał zeszłorocznej edycji odbył się w Suncity w Republice Południowej Afryki. W tym roku turniej odbędzie się w Portugalii Vilamoura, Algarve na 27 dołkowym polu Vila Sol Spa & Golf Resort zaprojektowanym przez światowej sławy architekta Donalda Steel’a.