YWOT MATUESZA – SOBIESIAK TRZECI!

ŻYWOT MATUESZA
8 birdies! Krzyczał komentator ESPN po zakończeniu pierwszej rundy tegorocznego sezonu golfowego kobiet przez utalentowaną Michelle Wie.
W tym samym czasie pierwsze 18 dołków Polonia Open zakończył główny faworyt Mateusz Jędrzejczyk i miał na karcie …. również 8 birdie! Fantastyczny początek udowadnia, że Mateusz wraca do wielkiej formy.
Mam nadzieję, że pseudofachowcy i tzw. trenerzy, których w kraju nie brakuje przestaną wygłaszać dziwne teorie na jego temat. Świetnie przepracował zimę, szykuje się na uniwersytet i gra wybornie. W dodatku jak zawsze jest bardzo skromny – nie, to nie była dobra runda, bo powinienem zagrać lepiej niż 69. 5 bogejów to stanowczo za dużo – sam siebie ocenił Jedrzyjczyk. Pewnie jeszcze nie raz zdarzą mu się i lepsze i czasem nieco gorsze rundy, ale jest na właściwiej drodze do wielkich wyników. Cieszmy się z tego! Za plecami lidera młodzież z Grzesiem Zielińskim 73 na drugim miejscu i oczywiście wiecznie młody Rysiek Sobiesiak, którego 74 było szokiem dla tych, co po cichu poczynili zakłady. Rysiek bardziej zachwycał się bramką Robinho w meczu z Włochami i golem Rogera, ale uczciwie mówiąc, Sobiesiak to niespotykany przykład startu w nowym sporcie w wieku delikatnie mówiąc średnim i to z jakimi efektami! Wieczorem grill i kaszanka w centrum amerykańskiego PGA. Dotyk największych osiągnięć tego sportu w USA obcowanie z historią golfa na najwyższym poziomie zrobiło na wszystkich wielkie wrażenie. Zdjęcia z pucharem Rydera zdobytym w ubiegłym roku przez Amerykanów czy pucharem za zwycięstwo US PGA i wieloma najcenniejszymi golfowymi trofeami trwały bardzo długo.

Naszą ubiegłoroczna rozmowę z Matueszem możecie drodzy czytelnicy przypomnieć sobie w naszym okienku TV lub pod adresem