Golf na Olimpiadzie 2016 roku!

Golf na Olimpiadzie 2016 roku!

Wreszcie się to stało i głównym tematem rozmów polskich golfistów jest dzisiejsza decyzja Komitetu Olimpijskiego, o włączeniu golfa do dyscyplin rozgrywanych na Olimpiadzie w 2016 roku. Fakt ten powinien znacząco wpłynąć na rozwój golfa w Polsce – będzie większy prestiż naszej dyscypliny, będą większe pieniądze państwowe, zainteresowanie mediów i sponsorów. Jest też jednak mnóstwo pytań i wątpliwości. Czy Polska zdoła wychować do tego czasu zawodnika zdolnego zagrać w tym turnieju? Jaki będzie tryb eliminacji do zawodów tej rangi? Jak zachowają się największe federacje zawodowych golfistów, wobec konieczności zmiany do tego czasu kalendarza rozgrywek tak, by Olimpiada faktycznie była jedną z kilku najważniejszych imprez golfowych na świecie? Co na to sponsorzy wielkich turniejów i najlepiej zarabiający gracze? Czasu do 2016 roku niby sporo, ale wiele spraw trzeba załatwiać już dzisiaj. No i najważniejsze nikt już nam z decydentów nie będzie mógł zarzucić, że golf to nie sport! Skoro można wspierać inne sporty zatem od dziś można i golfa!
Może niektórzy w końcu przejrzą na oczy?
Może znormalniejemy?

Mało kto zauważył golf na Olimpiadzie

Radość golfistów z decyzji MKOl., wprowadzającej do programu następnych olimpiad golfa, ma też smak goryczki. Na żadnym z największych polskich portali informacyjnych nie znaleźliśmy wzmianki o tym fakcie, także na stronach internetowych Dziennika i Gazety. Na stronie Przeglądu Sportowego znaleźliśmy komentarz Pawła Burlewicza na ten temat, ale po specjalnym szukaniu wśród „innych” dyscyplin sportowych. No cóż…
Komentarze internautów w przerażającej części były raczej negatywne. Ja widać golf nie ma dobrych notowań wśród niezorientowanych. Potwierdza to tylko nasze przekonanie że jak ktoś nie ma o czymś pojęcia to z reguły to neguje.

Co ciekawe, napisał o tym rosyjski portal informacyjny lenta.ru, podając sporo szczegółów o przebiegu głosowania. Okazuje się na przykład, że golf dostał więcej głosów „przeciw” (68 vs. 27), niż druga przyjęta do sportów olimpijskich dyscyplina – rugby siedmioosobowe (81 vs. 8). Można się też dowiedzieć, że na olimpiadzie w walce o dwa komplety medali (damskie i męskie) w golfa, wystąpi po 60 zawodników. W rugby natomiast walczyć będzie o medale po 12 męskich i damskich zespołów.