Golfowa majówka z przymrużeniem oka!

Golfowa majówka z przymrużeniem oka! Czyli hulali po polu i pili…..kakao oczywiście, chyba że ktoś woli pochód pierwszomajowy! A zatem w tej to tonacji, święta ludu pracującego, uczestniczyć w pochodach pierwszomajowych za białą piłeczką wszystkim polecamy. Golfiści wszystkich krajów łączcie się!

Zamiast Międzynarodówki proponujemy posłuchać jak to się po polu hula.

Przed nami może nie tak długi, jak to kiedyś bywało majowy weekend, ale zawsze to coś. Niektórzy go już zaczęli, niektórzy dopiero zaczną. Gdzie zagrać i co wybrać? Właściwie wszystkie pola coś nam proponują. W ofertach możemy przebierać, aby ułatwić czytelnikom zadanie pozbieraliśmy co ciekawsze propozycje. Zachęcamy zatem do przebierania i wybierania. Ponieważ wiemy,że niektórzy zwłaszcza w ABGC już się rozgrzewają (my musimy żałować) nie mogliśmy sobie odmówić odrobiny uszczypliwości, co mamy nadzieję zostanie nam wybaczone. Gdyby ktoś jednak odważył się być urażony, to go z góry PRZEPRASAMY. 🙂

Sierra Golf Club – 2 Maja po finale Turnieju Gaggenau Open Season Cup uroczyście przyjmuje nowych członków Klubu. Warto więc przypomnieć sobie, że takowe uroczystości są jeszcze praktykowane w niektórych porządnych klubach.

Binowo wprawdzie odwołało Mistrzostwa Polski Par, ale zorganizowało specjalną majówkową ofertę na majowe granie. Decyzją Zarządu i Kapitana Klubu Binowo Park Golf Club(brzmi to trochę jak niegdyś wołanie z trybun na pochodzie), w najbliższą sobotę 1 maja odbędzie się II Turniej Klubowy i II Turniej Klubowy dla początkujących. Jak zwał tak zwał, liczy się że pograć można. Swoją drogą to prawie jak pochód pierwszomajowy z trybuną na tarasie domku klubowego i „lożą szyderców” machającą przyjaźnie do maszerującego za piłką proletariatu golfowego. Oferta także atrakcyjna jak niegdyś parówki i kiełbasa śląska sprzedawane podczas pochodu. Zwłaszcza dla przyjezdnych. I tak za jedyne 450 złociszy mamy:
– 3 Green Fee
– 2 noclegi w domkach Binowo Park
– 3 żetony na Driving Range
– 2 śniadania „U Zdzisia”

Amber także serdecznie zaprasza do udziału w pochodzie, przepraszam turniejach!

1 maja – VII Puchar Zjednoczonej Europy sponsorowany przez Vienna International Hotels & Resorts
Format: Stableford netto/brutto
2-3 maja – IX Turniej Konstytucji 3 Maja o Puchar Burmistrza Międzyzdrojów
Format: Stroke play brutto/netto
Zapisy w recepcji Amber Baltic GC: tel. 913265110, 120 lub reservation@abgc.pol.pl

Ku czci ludzi pracy w Wrocławiu rusza Pro-Am Tour. Sponsorowany przez największy zakład pracy w regionie Deutsche Bank. Podczas turnieju, przodownicy pracy będą rywalizować o cenne nagrody m.in. premię w wysokości 75.000 zł oraz modny ostatnio w kręgach robotniczych, zegarek Omega. Odbędzie się także pokaz imperialistycznych samochodów, no może nie tak dobrych jak nasza rodzima syrenka, ale zawsze to coś.

MODRY LAS przypomina drogim golfistom, że w dłuuuuuuuugi majowy weekend (2,3 maja) Golf Club organizuje dwa turnieje:
1. TURNIEJ FLAGI NARODOWEJ RP – 2 maja 2010
Start turnieju: Tee nr 1 – Godz. 09:30 Stroke Play netto oraz Stableford netto z pełnego handicapu

2. TURNIEJ DZIEŃ CZŁONKOSTWA – 3 maja 2010 (dzień członka brzmiałoby raczej durnie nie dumnie, a jak znamy życie to taka nazwa w przypadku kontynuacji na pewno się przyjmie).

Nagroda główna – ROCZNE CZŁONKOSTWO W MODRY LAS GOLF CLUB W SEZONIE 2010!

Start turnieju:
Tee nr 1 i 10 – Godz. 09:30 Format gry: Stableford netto z pełnego handicapu
Zgłoszenia do turniejów przyjmowane są do piątku 30 kwietnia 2010, do godz. 12:00:
tel. 0 95 768 99 06 begin_of_the_skype_highlighting              0 95 768 99 06      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              0 95 768 99 06      end_of_the_skype_highlighting
drogą elektroniczną na adres biuro@modrylas.pl lub w Recepcji Klubu.

Kraków Valley zaprasza do skorzystania z oferty, którą przygotowano na nadchodzący długi weekend majowy. Tylko teraz 2 noce w pokoju 2-osobowym i 3 dni nielimitowanej gry na polu golfowym w cenie 449 PLN/osoba! Promocja obowiązuje od 30 kwietnia do 4 maja i nie łączy się z innymi rabatami. Obejmuje nocleg w pokoju 2-osobowym w hotelu Villa Pacoldi oraz grę polu golfowym. Informacje oraz rezerwacja miejsc w recepcji hotelu tel. 12 258 85 00 lub e-mail: hotel@golf.krakow.pl Można nagrać się do woli, jak ktoś da radę to i dwie 18 zaliczy. Ciężka praca bo górek tam pod dostatkiem. Jurni są tam w tej Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, że hej!

Na mazurach tajemniczo. Na stronie można znaleźć hasło „Wielka Majówka” i nic więcej! Był taki film. Więc może będą wyświetlać? Kto nie pamięta to było to o dwóch chłopcach, którzy zdobyli dużą sumę pieniędzy i bardzo prędko bezmyślnie je wydali.

a jak było przypomnij sobie klikając ten link.

Dociekliwych odsyłamy do recepcji tel. 089 513 15 40
Jednak w Lublinie wiedzą lepiej co się na Mazurach dzieje (nic dziwnego mają już swojego człowieka w zarządzie PZG), bowiem na stronie Pierwszego Lubelskiego Klubu możemy znaleźć informację, że w dniach 01.05.2010 r. – 3.05.2010 r. na Polu Golfowym MAZURY GOLF & COUNTRY CLUB w Naterkach k/ Olsztyna odbędzie się VIII Turnieju o Puchar Prezesa PLKG

Program Turnieju:
01.05.2009 r. (sobota) – dzień treningowy zgłoszenia indywidualnie w recepcji pola,
02.05.2009 r. (niedziela) – I dzień turnieju, grill/ognisko w ośrodku Copernikus
03.05.2009 r. (poniedziałek) – II dzień turnieju, ceremonia rozdania pucharów, upominków.

Opłata wpisowa na turniej wynosi 120 zł (obejmuje grill/ognisko w ośrodku Copernikus po pierwszym dniu turniejowym i pakiety startowe na dwa dni turniejowe oraz upominek).

Green Fee za każdy dzień turniejowy i dzień treningowy wynosi 100 zł. Prawdopodobnie będzie możliwość startu także w turniejach organizowanych przez MG&CC;.

Rosa Private golf Club raczej w święto pracy odpoczywa. Jak każe pismo „pamiętaj abyś dzień święty święcił”. Ale już 16 maja odbędzie się turniej ROSA TROPHY. Turniej rozgrywany będzie na 18 dołkach w formacie Stableford netto z ¾ HCP; regulamin na stronie internetowej http://www.rpgc.pl/
Opłaty (czyli na tacę) : członkowie klubu – 60 zł, pozostali gracze – 260 zł, juniorzy – 160 zł . Cena obejmuje udział w grze oraz lunch połączony z degustacją wina. Dla uczestników turnieju przewidziane są atrakcyjne nagrody : I, II, III, nearest to the pin, longest drive .
Wśród wszystkich uczestników turnieju zostanie rozlosowana dodatkowa nagroda (Voucher na wieczerzę dla dwóch osób w restauracji klubowej).
Zgłoszenia są przyjmowane w recepcji klubu, mailowo na adres: poczta@landgolf.pl lub telefonicznie: 034/ 329-93-63, kom: 0 601 384 979.

W Pszczynie niestety nie pogramy nad czym naprawdę ubolewamy, bo to pole z duszą. Komunikat można na stronie przeczytać następujący „POLE NIECZYNNE
Informujemy, iż z przyczyn technicznych pole golfowe w Pszczynie w Sezonie 2010 będzie zamknięte – do odwołania. Spowodowane jest to stanem pola po zalaniu w roku 2009. No to niektórych w Pszczynie pewnie krew zalewa na takie wieści.

Tak się jakoś rozpędziliśmy, że zaglądnęliśmy na stronę dawnego Klubu golfowego w Słubicach. I tu konsternacja – jedyny akcent jaki znaleźliśmy (też) w języku polskim to „kontakt” i polski numer telefonu. Reszta w bratnim języku niemieckim. Jakby ktoś jednak miał ochotę na „odrobinę zapomnienia” to 2 maja odbędzie się tam turniej pod swojsko brzmiąca nazwą „Maibowle” (cokolwiek to znaczy) grany w systemie Stabelford. Zatelefonować można pod numer 957581920 jakby ktoś chciał poćwiczyć dźwięczny i wdzięczny język niemiecki.

Także raczej z obowiązku zaglądnęliśmy na stronę Golf Palace,, tam jak zwykle cisza. Pochód odbędzie pewnie w innym miejscu. Robotnicza Łódź widać czuje kryzys (to zapewne wina masowego przekształcania fabryk włókienniczych na galerie handlowe), bo ostatnie wieści jakie do nas dotarły to od zawiedzionego golfisty, który po uiszczeniu 180 zł (o zgrozo) dowiedział się że Pole nie dysponuje kartami wyników. Golfisto pamiętaj jak już musisz, to przed udaniem się na pole w Woli Błędowej wydrukuj sobie plan pola i resztę potrzebnych „dokumentów” ze strony internetowej http://www.golfpalace.eu (to eu na końcu sugeruje – bliżej nam do europy- może by tak jeszcze ceny w euro?) I koniecznie zabierz dziecku z piórnika ołówek, bo nie podejrzewamy by były tam one dostępne, a skoro masz już kartę to warto na niej coś zapisać. Może np. co myślisz o polu? Skrzynki skarg wniosków pewnie tam nie ma, ale tam i tak nie wiele jest, a kartkę do naszej redakcji zawsze możesz wysłać. Obyliśmy się już z brzydkimi słowami więc bez krępacji.
W europejskim Golf Palace odbędzie się wkrótce turniej o brylant organizowany przez firmę A&A;. Redakcja proponuje zmianę nazwy na „O brylant AŁA”. Bo stan pola w ubiegłym roku, jak się naocznie przekonaliśmy, był bardzo kiepski.

W Rajszewie (FWG&CC;) za to frontem do klienta. Po szaleństwach cenowych robi się wręcz proletariacka wyprzedaż. Czyżby każdemu według potrzeb? 1 i 2 maja odbędą się pochody indywidualne, 3 maja odbędzie się turniej Klubowy start: shotgun 9:00 Opłata turniejowa: Członkowie Klubu 50,- PLN Osoby spoza Klubu 50,- PLN + 200,- PLN green fee (tak to tylko 20 zł i 100 km różnicy do Golf Palace). W opłatę wliczony jest: koszyk piłek na driving range, lunch box, obiad po turnieju. (ołówki i karty są).
Zapisy w recepcji klubu tel. 22 782 45 55

W Koninie (mieście mówców i rewelacyjnych pomysłów- uczestnicy walnego wiedzą o co chodzi) 2 maja odbędzie się turniej Turniej Konstytucji 3 Maja o Puchar Burmistrza Goliny. No bo niby dlaczego miały się odbywać 3 maja?

W Krobielowicach jak na wyspach Cooka tylko kukułka kuka.Tam jak na prawdziwych rycerzy i magnatów przystało świętują i z proletariatem bratać się nie będą. Święto pracy – czyli bezrobocie i luzik. Cisza co najwyżej pochody indywidualne.
Śląski Klub Golfowy 1 i 2 rozegra Tui (a może i tam) golf cup. W nagrodę zapewne wycieczka na pochód …..zaraz gdzie jeszcze chodzą… może na Kubę?
Toruński Klub Golfowy TATFORT
zaprasza 3 maja na Majowy Turniej Par. W nagrodę będą zapewne pierniczki.

MAJÓWKA W TOKARACH gdzie z przyjemnością pragną nas zaprosić na:
Turniej “Pierwszo – Majowy”, który odbędzie się już w najbliższą sobotę 1 maja 2010
(wow cóż za zbieżność dat)
oraz Turniej “Uchwalenia Konstytucji”, który odbędzie się w poniedziałek 3 maja 2010.
Start godzina: 10.00 Zapisy w Domku Klubowym lub pod numerem (058) 694 01 82

I na koniec, pewnie jak wszyscy poprzez eagla, otrzymaliśmy okazyjną ofertę zakupu członkostwa w klubie Toya. Po bardzo atrakcyjnej cenie 10.000 zł można nabyć lekko używane członkostwo odsprzedawalne. Czyżby był to efekt ostatnio zaserwowanej członkom podwyżki opłaty rocznej? Podobno połowę podwyżki można odebrać w barze? (Wiesiu dzięki za piwo). Jakby ktoś przegapił okazję, to w redakcji mamy zapisany numer telefonu sprzedającego.
Uf będzie się działo…..
Redakcja życzy miłej majówki i wiele przyjemności z gry!