PIERWSZY POLONIJNY TURNIEJ GOLFOWY WE FRANCJI

ZAPROSZENIE EMIGRACJI POLSKIEJ DO ZMAGAŃ SPORTOWYCH

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Polskich we Francji (SITPF), jedno z pięciu ogniw Europejskiej Federacji Polonijnych Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych (EFPSNT), zaprasza wszystkich entuzjastów golfa do spotkania i udziału w niecodziennym wydarzeniu sportowym jakim będzie :

PIERWSZY POLONIJNY TURNIEJ GOLFOWY WE FRANCJI O „PUCHAR SITPF”
w dniach 21 – 22 października 2010

Pragnąc w sposób szczególny nawiązać do faktu, że rok 2010 został ogłoszony ROKIEM EMIGRACJI, chcielibyśmy zorganizować ten niecodzienny Turniej golfowy i zaprosić do udziału w nim polonijnych i krajowych graczy.

Jednocześnie pragniemy podkreślić, że DOCHÓD Z TEGO TURNIEJU BĘDZIE PRZEZNACZONY NA RZECZ POWODZIAN W POLSCE .

Proponowany Turniej to przede wszystkim zaproszenie do wspólnej gry i zabawy, poznania sie pasjonatów golfa oraz do wymiany kontaktów.

Poza faktem, że organizacji turnieju przyświeca chlubny cel pomocy powodzianom w Polsce, to sport pozwala na odpoczynek psychiczny i rozladowanie emocji, w myśl zasady że „zmęczenie fizyczne powoduje odprężenie psychiczne” oraz wyzwala nowe energie do działania. Szczególnie golf został uznany za jeden z nielicznych sportów zapobiegających chorobom serca i naczyń wieńcowych a także to dobra zabawa i przyjemnie spędzony czas na świeżym powietrzu w pięknym terenie.

Tym bardziej zachęcamy wszystkich zainteresowanych z grona polskiej emigracji do spotkania się tym razem na terenie sportowej gry i zdrowej rywalizacji.

Mamy nadzieję, że nasz projekt spotka się z dużym zainteresowaniem, entuzjastycznym przyjęciem oraz poparciem golfistów nie tylko w krajach Europy będących członkami EFPSNT jak Anglia, Austria, Litwa oraz Niemcy ale i u naszych zaprzyjaźnionych polonijnych golfistów ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Liczymy równiez na świetnych graczy z Polski, których mieliśmy okazję poznać.

Turniej rozegrany zostanie na dwóch polach golfowych w okolicach Paryża:
1. na polach STADE FRANCAIS COURSON, którego tereny rozciągają się na 110 hektarach, o zróżnicowanych poziomach, otoczonych lasami
2. na polach ROCHEFORT, gdzie urozmaicone wzniesienia przeplatane są dorodnymi lasami.
Pola te posiadają niespodziewane liczne pagórki i różnorodnie rozmieszczone dołki, każdy dołek zachwyca nowymi trudnościami i daje poczucie nowych doświadczeń do przezwyciężenia.

Rozgrywki odbędą się w systemie brutto (Gross) oraz handicapowym (Net), pozwalającym na współzawodnictwo graczy o różnym stopniu zaawansowania.

Plan rozgrywek:
1. na polu COURSON – czwartek, dnia 21/10/10
2. na polu ROCHEFORT – piątek, dnia 22/10/10

Chcielibyśmy też nadmienić, że dyrektor Pola Golfowego STADE FRANCAIS COURSON, pochodzenia polskiego, jest bardzo przychylnie nastawiony do naszego przedsięwzięcia.

Na zakończenie Turnieju przewidujemy rozdanie nagród zwycięzcom oraz gwarantujemy miłe spędzenie chwil przy uroczystej kolacji.

Jako organizatorzy, liczymy na to, że spotkanie nasze przyczyni się również do wymiany doświadczeń na innych niż sportowe polach działalności – wymiany i spotkań zawodowych.

Zapraszamy zatem przedstawicieli różnych dziedzin technicznych, medycznych, artystycznych oraz uczniów i studentów na nasze golfowe i intelektualne spotkanie.

Organizatorzy z góry dziękują za zainteresowanie naszym Turniejem i za popieranie polonijnego sportu a także chlubnej akcji pomocy ofiarom powodzi w Polsce.

Mamy również nadzieję, że spodziewany sukces turnieju zapoczątkuje tradycyjne coroczne Turnieje Golfowe polonijnych entuzjastów tego pięknego sportu.

Jak powiedział Tiger Woods „grać w golfa jest wielkim przywilejem”. Przeżyjmy więc te piękne sportowe uniesienia razem i mimo wszystko traktujmy ten pierwszy turniej troszkę z …. przymrużeniem oka i z wyrozumiałością dla organizatorów.

W niedługim czasie znajdziecie Państwo na stronie( kliknij tu) .
>

http://sitpf.europolonia.org aktualności i ciekawostki dotyczące Turnieju oraz interesujące opisy wspaniałych terenów golfowych, na których będziecie mieli przyjemność rywalizować w sportowej atmosferze.

Osoby już zainteresowane naszym Turniejem prosimy o kontakt z koordynatorami projektu.

SITPF i EFPSNT
Autor i koordynator projektu : Katarzyna André-Marucha – skarbnik SITPF i EFPSNT,
Tel. +33 6 03 50 26 80, e-mail : kasiaandre@aol.com
Współ-koordynator projektu : Marianna Rebouillat – Klimaszewska – czlonek SITPF
Tel. +33 6 84 95 47 36, e-mail : mariannk@orange.fr