Podium dla Adriana Meronka w RPA

W zakończonym wczoraj turnieju KenaKo South African World Juniors a WJGS Event Adrian Meronk zajął rewelacyjne 3 miejsce

W trzecim dniu Adrian ponownie uzyskał wynik 70 uderzeń, co pozwoliło mu na awans na 3 miejsce ex aequo. Popełnił on jedynie jeden błąd na 15 dołku, birdie uzyskał na dołkach 1, 5 i 6. Sukces Adrianajest niewątpliwie najwyższą lokatą uzyskaną dotychczas przez polskiego zawodnika w turnieju z tego cyklu.
Nasi pozostali reprezentanci – Jan Szmidt Jr i Mateusz Gradecki zajęli 25 miejsce, z wynikiem +8. Mateusz w finałowej rundzie osiągnął wynik 72 uderzeń (4 birdie, 2 bogey, 1 double bogey), a Jan zagrał na 74 uderzenia (1 birdie, 3 bogey). Tomasz Gajewski, uplasował się na 72 pozycji (+26). Jan Szałagan zakończył turniej na miejscu 80, z łącznym wynikiem +39.
W turnieju zwyciężył Armandt Scholtz z RPA z wynikiem -6 (72, 69, 69). Wśród dziewcząt najlepsza okazała się reprezentantka Australii – Claudia Lim (+5).
Polskim zawodnikom serdecznie gratulujemy sukcesów w pierwszym turnieju z serii World Junior Golf Series.