Początek sezonu z grubej rury!

Początek sezonu z grubej rury!
Sezon w Binowie rozpoczęto imponująco.
Już we wtorek odbył się kurs podstawowy i egzamin z Reguł Gry w Golfa dla kandydatów na sędziów golfowych. Kurs był skierowany do wszystkich osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy z zakresu Reguł Gry w Golfa, a także do wszystkich osób zainteresowanych uzyskaniem przyszłościowych kwalifikacji sędziowskich, uprawniających do sędziowania turniejów golfowych.
Ukończenie kursu i zdanie egzaminu uprawnia do ubiegania się o certyfikat i licencję sędziego PZG.
Program szkolenia opracowany został na podstawie standardowych programów szkoleniowych R&A;Rules Limited. Adeptom przybliżono wiele zagadnień takich jak np. etykieta, właściwe postępowanie na polu golfowym, obowiązki zawodnika, sytuacje i procedury stosowania uwolnień ,reguły Lokalne, sędzia golfowy i jego obowiązki, styl pracy oraz etyka. Po kursie dobył się turniej braci sędziowskiej i zaproszonych gości.

Następnym wydarzeniem na polu w Binowie było seminarium na którym można było się dowiedzieć jak zbudować pole golfowe, od etapu planowania i projektowania po koszt budowy pola golfowego. Można było dowiedzieć się także jakie są koszty utrzymania pola.
Nie są to małe wydatki nic zatem dziwnego, że wiele obiektów golfowych swoje działania opiera na sprzedaży nieruchomości oraz działek wokół pola. W naszym kraju mamy doskonałe tereny, wręcz naturalnie nadające się do budowy pól golfowych. Pozwala to w znacząco obniżyć koszty budowy poprzez minimalną ingerencję w naturę i krajobraz. Ba można także na ten cel spróbować pozyskać wsparcie unijne. Nic tylko budować!
Kolejnym wydarzeniem były, już po raz jedenasty, Mistrzostwa Polski Par w golfie
Adrian Meronk i Mateusz Gradecki wywalczyli co właściwie było do przewidzenia, tytuł mistrzów polski par w golfie. Z wynikiem 131 uderzeń brutto w dwóch rundach pozbawili złudzeń wiele par z całej Polski. Drugie miejsce zdobyli Piotr Dąbrowiecki i Jan Kaliński z wynikiem 148 uderzeń, a więc z różnicą „drobnych” 17 uderzeń! Na trzeciej pozycji turniej ukończyli Wojtek Waśniewski i Jędrzej Gąsienica (149). Mistrzostwa Polski Par to jeden z najstarszych turniejów golfowych w Polsce rozgrywanych parami w ciekawej i stosunkowo rzadkiej formule gry w systemie fourball, co sprawia, że od wielu już lat turniej cieszy się niesłabnącą frekwencją. Nowym akcentem turnieju było rozegranie podobnego turnieju dla początkujących na małym polu. Tu pierwsze miejsce zdobyła para Bronk Tomasz Jakubowski Dominik (141) drugie Dacewicz Miłosz Dacewicz Justyna (161) i trzecie Bednarski Krzysztof i Mazurczak Andrzej.

Zobacz zdjęcia z turnieju