Po kapitańsku – a co!

5 czerwca w Amber Baltic Golf Club odbył się II Turniej Klubowy. Z tropikalnym upałem zmagało się 28 zawodników. Upał nie przeszkodził jednak w uzyskaniu dobrych wyników!

Największą niespodzianką (to będzie chyba hit sezonu) okazał się rewelacyjny wynik nowego kapitana klubu ABGC – Andrzeja Zawadzkiego (75 uderzeń!).

Jak nam powiedział – sam nie wiem jak to się stało, po prostu idziesz i grasz i wszystko ci wychodzi.Tajemnica wyniku tkwiła w krótkiej grze, Andrzej miał 10 jednopatów,jak stwierdził nie napinał się by być na greenie w regulacji, grał pod green potem chip i putt. Tak po prostu.
Nie musiałem się napinać o pierwszeństwo na tee bo grałem z dwiema paniami.Po prostu miałem dzień konia a dzień wcześniej na polu w Choszcznie szło mi niespecjalnie – powiedział. Andrzej grał z hcp 17,4 po rundzie “życia” jego hcp wynosi 13,2 ugrał 50! punktów Stb. Zrobił 13 parów, 2 birdie, 1 bogie i 2 double bogey. Andrzej po raz pierwszy zwyciężył w klasyfikacji brutto. Tuż za nim uplasowali się Krzysztof Woźniak i Andrzej Szmit.

W klasyfikacji netto nagrody otrzymali kolejno: Zbigniew Lubka, Leszek Zembrowski i Mikołaj Kamiński. W klasyfikacji OPEN triumfował Mieczysław Dobicki, a najlepszy wynik w kategorii Kobiet uzyskała Beata Heith.