Puchar Polski w grupach handicapowych

W dniach 8 – 10 lipca odbędzie się pierwszy Citi Handlowy Puchar Polski w grupach handicapowych. Na polu Amber Baltic Golf Club walczyć będą golfiści z hcp poniżej 20,0, a równolegle w Binowo Park Golf Club odbędą się rozgrywki zawodników z hcp między 20,01 a 36,00.

W turnieju może wziąć udział maksymalnie 288 zawodników, czyli po 144 golfistów na każdym z pól. W kategorii do 20,0 zgłosiło się już 56 chętnych, natomiast do Pucharu Polski HCP od 20,1 do 36,0 zgłoszonych jest obecnie 13 zawodników. Zapraszamy kolejnych chętnych – zgłoszenia przyjmowane są na stronie www.gms.pzgolf.pl do 24 czerwca.

Rozgrywki handicapowe to nowa formuła turniejowa w Polskim Związku Golfa, która w pierwszym rzędzie ma na celu popularyzację uczestnictwa w rywalizacji sportowej na poziomie ogólnopolskim, organizowanej pod auspicjami związku. Adresowana jest do graczy niezależnie od prezentowanych umiejętności sportowych,a także tych osób, które niekoniecznie ukierunkowane są na wyczynowe uprawianie golfa, a stawiają raczej na uczestnictwo i integrację. Ponieważ turniej ten organizowany jest przez PZG nadana mu została prestiżowa ranga Pucharu Polski.

Turniej rozgrywany jest w formacie netto, a uprawnieni do startu są zawodnicy posiadający aktualną kartę HCP. Limit miejsc w każdej grupie handicapowej wynosi 48, w tym 12 miejsc jest zarezerwowanych dla kobiet. W każdej grupie zostaną nagrodzone pierwsze 3 osoby, które uzyskają najlepszy wynik netto. Nagrodą dodatkową jest Puchar Polski dla najlepszej kobiety w każdej grupie HCP.

Turniej rozgrywany będzie na 54 dołkach na liczbę uderzeń netto strokeplay, 18 dołków każdego kolejnego dnia turnieju.

Obowiązujący będzie następujący podział grup HCP:
•I – 0 do 8,0 HCP
•II – od 8,1 do 14,0 HCP
•III – od 14,1 do 20,0 HCP
•IV – od 20,1 do 25,0 HCP
•V – od 25,1 do 30,0 HCP
•VI – od 30,1 do 36,0 HCP

Zapisy na stronie www.gms.pzgolf.pl