Warsztaty taneczne FLAMENCO

Klub Kokko Art przybliża nam kulturę Hiszpanii.

3 września 2011 roku, w Centrum Sztuki i Tańca Kokko Art w Łomiankach, będziemy mieli okazję doświadczyć odrobiny kultury Andaluzji.
Warsztaty taneczne FLAMENCO i zaplanowane już na cały najbliższy rok regularne zajęcia, to początek jednego z pierwszych projektów Kokko Artu, zatytułowanych „Pomost Międzykulturowy”.

”Flamenco”’ to zjawisko znacznie obszerniejsze aniżeli sam taniec. Obejmuje ono również muzykę, śpiew, strój i zachowanie.
Wywodzi się z folkloru Andaluzji. Dokładniej, z kultury Andaluzyjskich Cyganów. Od końca lat 60-tych XX wieku jego ekspresyjna wymowa zapiera dech w piersiach obserwatorom.
Ciekawostką może być fakt, że flamenco wywodzi się z dawnych, religijnych tańców orientalnych. Pojawiają się tu elementy tańca hinduskiego, takie jak ruchy ramion, dłoni i palców, a także używanie nóg jako instrumentu perkusyjnego.
Tańcem tym opowiada się całe historie. Gesty i ruchy ciała wyrażają pewne stany emocjonalne tancerza lub też podkreślają znaczenie słów czy też charakter melodii, która im towarzyszy.
Tancerzy obowiązuje tradycyjny strój. Dotyczy to zarówno mężczyzn jak i kobiet. Strój ten jest często niezwykle barwny, pełen kobiecych falban i męskiej dominującej elegancji.
Każda Pani, która pragnie oderwać się od codziennej, szarej rzeczywistości, może dotknąć tej magii tańca i folkloru odległej Andaluzji, ucząc się podstaw flamenco w podwarszawskich Łomiankach. A obowiązkowy podczas zajęć kolorowy strój, pozwoli jej na puszczenie wodzy fantazji i z pewnością przyniesie wiele ciekawych wrażeń.