Drugi turniej z cyklu PGA Polska Pro Tour

Drugi turniej z cyklu PGA Polska Pro Tour przebiegł bez zarzutu, doszlifowano regulamin i nawet pomimo “obfitej” frekwencji (co dzisiaj jest niewątpliwie rzadkością na turniejach)wszystko skończyło się o zaplanowanym czasie a “korków” nie było. Doskonałe wyniki przypiszmy raczej doskonałej formie graczy a nie jakby ktoś wolał łatwości pola.

Poznaliśmy zwycięzcę drugiego turnieju z cyklu PGA Polska Pro Tour, rozegranego w dniach 8-10 czerwca na polu Gradi Golf Club w Brzeźnie k. Wrocławia.
W rywalizacji profesjonalistów triumfował Maks Sałuda, który uzyskał wynik 135 uderzeń. Sałuda utrzymał dobrą formę z pierwszego dnia rywalizacji i dzięki równej grze pokonał swoich rywali odpowiednio o 1 i 2 uderzenia.

Rywalizacja podczas turnieju zawodowego PGA Polska Pro Tour przebiegła w idealnych warunkach. Dopisała zarówno pogoda jak i atmosfera. Frekwencja była nawet znaczna. Turniej zgromadził 34 PRO oraz czołowych polskich graczy amatorów, w tym będących w wyśmienitej formie juniorów, którzy walczyli o wartościowe nagrody.

Po Maksie Sałudzie, drugie miejsce z wynikiem 136 uderzeń zajął Wojciech Świniarski, który na poprzednim turnieju w Kalinowych Polach uplasował się na III miejscu. Na trzeciej pozycji znaleźli się ex equo Peter Bronson i David Ekberg, którzy zakończyli rywalizację z wynikiem o 2 uderzenia wyższym niż zwycięzca – Maks Sałuda.

Wśród amatorów w klasyfikacji brutto mężczyzn triumfował Janek Szmidt z wynikiem 129 uderzeń. Adrian Meronk był drugi (133 uderzenia) a zaraz za nim na podium stanął Michał Karczmarczyk (138 uderzeń).

W klasyfikacji brutto kobiet wygrała Dominika Antoniszczak, która grając rundę życia uzyskała wynik 149 uderzeń! Zaraz za nią znalazła się Agnieszka Jakubowska (173 uderzenia) oraz Małgorzata Kaczyńska (188 uderzeń).

Zestawienie najlepszych graczy w formule netto wygrał Michał Rossian, który zakończył grę z wynikiem 137 uderzeń. Miejsce drugie Jan Szmidt Jr. (139 uderzeń), a trzeci był Kamil Tatarczuk (142 uderzenia).

Cały turniej przyniósł wyśmienite wyniki. Łącznie podczas weekendu zanotowano ponad 15 wyników poniżej 70 uderzeń, co świadczy o wysokim poziomie rywalizacji na polu Gradi Golf Club.

Istotnym zdarzeniem towarzyszącym turniejowi były również wybory Prezesa PGA Polska, podczas których wybrano następcę Marka Sokołowskiego – p.o. Prezesa PGA Polska. Jarosław Sroka – doświadczony i uznany manager związany od lat z rynkiem mediowym a przy tym zapalony golfista – stanie na czele stowarzyszenia zawodowych golfistów w Polsce.

Do redakcji dotarły również wieści o mało sportowym zachowaniu dwóch uczestników turnieju, wiemy także, że zdecydowana postawa organizatorów decyzją Komitetu turniejowego wykluczyła ich z dalszego uczestnictwa w cyklu.
fot: maciaga.pl.