Golf w Niemczech

Golf w Niemczech

Golf utrzymuje ciało i ducha w świetnej formie. Już dawno temu ta dyscyplina sportowa stała się popularną formą aktywnego spędzania wolnego czasu wśród osób młodszych i starszych. Golf wpisał się także na stałe w niemiecki krajobraz: w kraju istnieje około 700 pól golfowych, jak informuje Niemiecki Związek Golfa. Oferta sięga od pól przeznaczonych dla doświadczonych golfistów po obiekty stworzone specjalnie z myślą o osobach dopiero zaczynających przygodę z tym sportem. “11 procent zagranicznych gości odwiedzających Niemcy w celach turystycznych wymienia aktywność sportową jako główny punkt zainteresowań” mówi Petra Hedorfer, Przewodnicząca Zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT), powołując się na aktualne dane opublikowane w ramach projektu Qualitätsmonitor.

Niemiecki Szlak Golfowy (Deutsche Golfstraße) Największy wybór pól i hoteli golfowych, posortowanych według rodzaju noclegu, ceny oraz miejsca położenia od morza aż po góry można znaleźć na stronie internetowej “Niemieckiego Szlaku Golfowego”. Pozwala ona poznać różne regiony wypoczynkowe w Niemczech oraz podaje szczegółowe informacje o wszystkich zamieszczonych na niej polach golfowych. Oferta sięga od kursów golfa przez szczegóły dotyczące rezerwacji czasu startu tam, gdzie jest ona wymagana, po możliwości wynajmu sprzętu do golfa. W całym kraju istnieje blisko 700 pól golfowych, podzielonych na łącznie 11 600 torów gry. Więcej informacji na http://www.germany.travel/de/freizeit-erholung/ferienstrassen/deutsche-golfstrasse.html.

Pola golfowe w Niemczech
Klub golfowy Gut Lärchenhof w Kolonii uchodzi za jedno z najlepszych pól turniejowych w Niemczech. Tu organizowane są imprezy międzynarodowego kalibru, jak German Masters i Mercedes-Benz Championship Station. Tradycyjnym miejscem potyczek zawodowych golfistów jest również monachijski klub golfowy Eichenried. Tam w 2013 odbędą się zawody BMW International Open, które następnie będą kontynuowane na zmianę w Monachium i Kolonii. Klub golfowy w Bad Griesbach w pobliżu Pasawy co roku organizuje ponad 160 turniejów golfowych. Ten dolnobawarski klub jest centrum golfa numer 1 w Europie: goście znajdą tu największy kompleks golfowy na kontynencie oraz największą szkołę golfową świata, w której można pobierać nauki u 36 profesjonalnych instruktorów tego sportu. Teren jest niezwykle urozmaicony. Ogółem obejmuje pięć 18 dołkowych pól – trzy z nich zostały zaprojektowane przez Bernharda Langera, w przeszłości jednego z najlepszych niemieckich golfistów. Ogromny wybór rozmaitych pól golfiści znajdą także w największym ośrodku wypoczynkowym północnej Europy, “Land Fleesensee” w Meklemburgii-Pomorzu Przednim: Golf & Country Club Fleesensee oferuje pola do golfa o każdym stopniu trudności. Golfowi nowicjusze bez podstawowego przygotowania najlepiej poczują się na dwóch dziewięciodołkowych torach skróconych. Pole Axel Lange Generali najlepiej nadaje się dla licencjonowanych graczy i golfistów dysponujących małą ilością czasu, TUI Golf Course jest popularne wśród golfistów o wszystkich stopniach zaawansowania, a Schlossplatz stawia wysokie wymagania nawet zawodowcom.