Wystawa „Polski golf” czyli 20 lat minęło!

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Klub Golfowy First Warsaw Golf & Country Club zapraszają na wystawę „Polski golf”, która będzie czynna od 25 kwietnia.
Dwadzieścia lat minęło. W życiu człowieka to kawał czasu , w historii golfa to ledwie mgnienie. Jednak to polskie mgnienie, nasze tworzone przez nas samych, współczesnych golfistów. Początki były pionierskie, stara golfowa gwardia to wie i pamięta. Chociaż z tą naszą pamięcią różnie bywa, dlatego o pamięć należy zadbać teraz. Jak pokazało życie te nasze skromne 20 lat i tak jest ciężkie do odtworzenia. Któż z pionierów w wirze tworzenia dbał o pamiątki i dokumentacje? Dzisiaj w dobie cyfryzacji nie pamiętamy nawet, że wówczas nie było aparatów cyfrowych! Tak, tak fotografowało się na zwykłych filmach , potem trzeba było zrobić odbitki itd. Komu się chciało? Byli jednak tacy i chwała im za to. Dzięki temu możemy dzisiaj i owo odtworzyć. 20 lat to tylko nasz golf, jest jeszcze ten golf przedwojenny, ten o którym wiemy mało, ale to także nasz polski golf. Dlatego na wystawie zobaczymy więc także materiały muzeów i archiwów państwowych, a nawet z British Golf Museum St. Andrews. Pozostałe “eksponaty” to raczej pamiątki prywatnych osób i klubów golfowych.
Chociaż oficjalnie współorganizatorem wystawy jest Klub Golfowy First Warsaw Golf & Country Club, to wszem wiadomo ze pomysłodawcą jest Elżbieta Panas, która przy współpracy z Wojtkiem Pijanowskim doprowadziła do jej powstania.
Podczas wystawy zwiedzający będą mogli obejrzeć, między innymi, fotografie polskich pól golfowych z lat trzydziestych (w trójwymiarze), eksponaty – dawne modele kijów, piłki oraz pozostałe akcesoria związane z tym szlachetnym sportem: karty handicapowe, puchary, dyplomy, plakaty, plany architektoniczne pól golfowych i inne. Będzie można sprawdzić swoją zręczność grając w golfa na symulatorze, obejrzeć pola golfowe podczas prezentacji mulitmedialnej, jak również zrobić pamiątkowe zdjęcie w stroju golfisty.
Dziś w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie w Centrum Olimpijskim dla zaproszonych gości, odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy, która dla zwiedzających będzie czynna od 25 kwietnia do 13 sierpnia 2013. Golf jest patronem medialnym wydarzenia i co należy podkreślić pierwszą i najstarszą, polską gazetą o golfie.