LOTOS Polish Open 2013 już tuż, tuż.

LOTOS Polish Open 2013 zbliża się wielkimi krokami

W dniach 22-24 lipca 2013 r. na polu golfowym Sand Valley Golf & Country Club w Pasłęku nieopodal Elbląga zostanie rozegrany najważniejszy w tym roku turniej golfowy w kraju – LOTOS Polish Open. Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski Mężczyzn odbędą się w randze europejskiej ligi zawodowej Pro Golf Tour. Łączna pula nagród wynosi 120 tys. zł., a najlepsi mają szansę na awans do drugiej ligi europejskiego golfa – European Challenge Tour.

Najważniejszy turniej golfowy w Polsce powraca do kalendarza rozgrywek w wielkim stylu dzięki wsparciu Grupy LOTOS S.A. – Partnera tytularnego imprezy.

„Golf jest grą dżentelmenów, w której panują żelazne zasady, i w której wykluczone są jakiekolwiek odstępstwa od reguł. Przeniesienie obyczajów golfowych na biznes daje ogromne korzyści” – mówi Paweł Olechnowicz, Prezes Zarządu Grupy LOTOS S.A.

W ramach LOTOS Polish Open, 20 lipca, odbędzie się Turniej o Puchar Prezesa Zarządu Grupy LOTOS S.A. Dzień później do rywalizacji przystąpią uczestnicy Turnieju LOTOS Polish Open Pro-Am, a wśród nich m.in. Mariusz Czerkawski i Mateusz Kusznierewicz, który jest Ambasadorem LOTOS Polish Open.

„Już nie mogę doczekać się rywalizacji na polu Sand Valley. Turniej zapowiada się imponująco,
ale prawdziwą wisienką na torcie będą Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski. Nie ukrywam, że po cichu liczę na dobre rezultaty reprezentantów Polski” – podkreślił Mateusz Kusznierewicz.

W Polsce pojawi się m.in. czołowa trójka rankingu PGT w tym sezonie: Niemcy Bernd Ritthammer
i Florian Fritsch oraz Belg Christopher Mivis. W składzie biało-czerwonych znaleźli się natomiast
aktualny mistrz Polski Mateusz Gradecki oraz 20-letni Adrian Meronk, dla którego LOTOS Polish Open ma szczególne znaczenie.

„Jest to dla mnie jeden z najważniejszych turniejów w tym sezonie, ponieważ stanowi dla mnie bezpośrednie przetarcie przed mistrzostwami Europy. Jestem w dobrej formie, dlatego postaram
się powalczyć o zwycięstwo” – powiedział Meronk, który w tym roku odniósł życiowy sukces
– w czerwcu, po dwóch rundach, objął prowadzenie w The Amateur Championship – najważniejszym turnieju amatorskim na świecie.

Pole golfowe Sand Valley G&CC;jest już gotowe na przyjęcie wszystkich uczestników turnieju. Organizatorzy, podczas przygotowań, zwracali uwagę na wszystkie detale. Wysoko postawiona poprzeczka przez Grupę LOTOS S.A. sprawiła, że oprawa zawodów będzie na najwyższym, europejskim poziomie. Dla Sand Valley G&CC;, LOTOS Polish Open jest największym wyzwaniem organizacyjnym w historii. Pięć dni turniejowych z rzędu w Polsce praktycznie się nie zdarza.

Foto pzgolf