GOLF NIE JEST TYLKO SPORTEM DLA SNOBÓW

TOMASZ PULSAKOWSKI: GOLF NIE JEST TYLKO SPORTEM DLA SNOBÓW

Polski golfista, przebywający w USA, Tomasz Pulsakowski o promocji golfa na biało-czerwonej ziemi. Tomek odniósł się także do wysokiej dyspozycji Henrika Stensona.

Polski golf rozwija się z roku na rok. Coraz więcej ludzi zaczyna grać i przekonuje się, że golf nie jest tylko sportem dla ”snobów”, jak to wiele osób uważa. Niestety większość golfistów traktuje golfa jako sport typowo dla rozrywki. Niewielu jest zawodników, którzy podchodzą do niego profesjonalnie. Aby golf rozwijał się lepiej, potrzeba w Polsce więcej pól golfowych, które będą publiczne i dostępne dla każdego. Im więcej dzieci zacznie grać w młodym wieku, tym większa jest szansa, aby polski golf rozwinął się w takim stopniu, jaki jest chociażby w Niemczech, czy Danii. Promowanie golfa nie jest rzeczą trudną, ale same reklamy nie pomogą. Trzeba zorganizować wiele spotkań, gdzie ludzie będą mogli wziąć do ręki kija golfowego i spróbować uderzyć piłkę. Większość osób przekona się, że jednak to nie jest tak proste, jak to się im wydaje.

Henrik Stenson ma ponad 35 lat, co w świecie golfa nie jest rzeczą niespotykaną. Wielu zawodników z czołowej „10” na świecie jest w podobnym wieku, co on. Szwed jest bardzo doświadczonym graczem. Ma on ostatnio kilka „swoich” miesięcy, a jego gra jest na najwyższym poziomie i niewielu graczy jest w stanie go pokonać. Niestety w golfie nie ma nigdy faworytów i nie jest powiedziane, że dany zawodnik wygra turniej przed samym startem. W tym sporcie jest tyle czynników, które wpływają na kondycję gry, że ciężko będzie jakiemukolwiek graczowi dominować tak, jak to robił prawie 10 lat temu Tiger Woods.