Nikon ogłasza konkurs Nikon Photo Contest International 2008 – 2009

Firma Nikon Europe ogłosiła dziś datę rozpoczęcia przyjmowania zgłoszeń do konkursu Nikon Photo Contest International 2008 – 2009 (NPCI). Fotografie można nadsyłać od 1 września do 30 listopada 2008 r. Tematem konkursu jest motto firmy Nikon Imaging Company ― „At the heart of the image” („W sercu obrazu”). Motto ma zachęcać do fotografowania rzeczy, miejsc i wydarzeń, które do głębi poruszają, odkrywając piękno i różnorodność życia. W tym roku odbędzie się już 32 edycja tego popularnego wydarzenia. W ubiegłym roku ponad 16 000 uczestników ze 135 krajów nadesłało ponad 47 000 zdjęć.

Tak jak w poprzednich konkursach, zdjęcia zostaną zaklasyfikowane do dwóch kategorii. W kategorii „Temat dowolny” mogą być zgłaszane wszystkie zdjęcia wyrażające emocje. Do drugiej kategorii — „Moja planeta” — zostaną zaklasyfikowane wszystkie fotografie przedstawiające środowisko i sceny z życia codziennego. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy entuzjaści fotografii z całego świata, zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Najlepsze zdjęcia oraz nazwiska zwycięzców zostaną opublikowane w witrynie internetowej NPCI, a także podane na wystawach NPCI oraz w informacjach prasowych.

Wszystkie zgłoszenia zostaną ocenione przez jury złożone z profesjonalnych fotografów, którzy wyłonią głównego zwycięzcę. Z okazji 75 urodzin marki NIKKOR wyróżniająca się praca otrzyma nagrodę dodatkową. Jury przyzna też 54 nagrody zdjęciom najlepszym w różnych kategoriach.