Rozpocznij swoją przygodę z GOLFEM!

W lipcu i sierpniu 2012 planujemy nową edycję szkoleń. Od innych szkół golf wyróżnia nas sprawdzona metodologia oparta na treningu najlepszych graczy zawodowych. U nas masz gwarancję poprawy poziomu swojej gry.

1. Przebieg zajęć

Po zeszłorocznych doświadczeniach postanowiliśmy stworzyć dwie grupy szkoleniowe: początkującą i średnio-zaawansowaną. Do grupy początkującej (P)zaliczamy graczy na poziomie „zielonej karty” do handicapu 28, do grupy średniozawansowanej (Z) zakwalifikujemy graczy handicap 18-28. Kurs prowadzony będzie na polu Krugsdorf w Niemczech, położonym 40 km od Szczecina.

Obozy odbędą się w terminach:

21-28 lipca 2012 r. – grupa P
5-11 sierpnia 2012 r. – grupa Z

W trakcie kursu prowadzone będzie nauczanie i doskonalenie wszystkich elementów gry w golfa, a także strategii gry oraz trening mentalny.

2. Miejsce

Kurs prowadzony będzie na polu Krugsdorf w Niemczech, położonym 40 km od Szczecina. Obiekt posiada doskonałe zaplecze do nauki i doskonalenia golfa w postaci driving rangu, pitching/chipping greenów, putting greenu, 6 dołkowej Akademii Golfa oraz mistrzowskiego 18 dołkowego pola. Istnieje możliwość zakwaterowania na miejscu lub tuż przy granicy, ewentualnie w Szczecinie.

3. Uczestnicy

Kurs przeznaczony jest dla golfistów od poziomu początkującego do handicapu 18. Uczestnicy zostaną podzieleni na jednorodne grupy, z których każda będzie ćwiczyła i doskonaliła określone elementy gry na swoim poziomie. Zapewnia to nasz program i system skal według których odbywa się postęp w grze.

Przykładowo dla doskonalenia puttingu początkujący będą uczyli się podstaw techniki, handicapy 18 precyzji w odległości 4 stóp od dołka oraz elastyczności i czytania greenów do 15 yardów od dołka.

4. Co wyróżnia ten kurs

a. Nauka swingu oraz różnych elementów gry prowadzona jest zgodnie z koncepcja Manuela de la Torre, jednego z najsłynniejszych i najlepszych nauczycieli golfa. Zastosowanie tej koncepcji w nauczaniu powoduje, że swing golfowy staje się łatwy i szybki do opanowania.

b. Sprawdzona metodologia kursu oparta jest na treningu najlepszych graczy zawodowych. Nasz kurs w istocie bardzo przypomina trening, który odbywają gracze zawodowi. Nie proponujemy „lekcji golfa”, proponujemy konkretny system treningów, którego celem jest trwała poprawa poziomu gry.

c. Nie ograniczamy się tylko do zajęć technicznych.
W trakcie kursu prowadzone są też zajęcia kondycyjno-sprawnościowe, zajęcia z zakresu koordynacji i równowagi oraz zajęcia fitness i rozciągania oparte na metodach Katherine Roberts i Hanka Haneya.

d. Proponujemy również naukę strategii gry w trakcie gry na polu.
Dzięki temu każdy może poznać różne strategie gry i sposoby ataku greenu czy dołka. Nasze autorskie narzędzia Bogey Meter, ChipIN oraz WARP Golf pozwalają bardzo szybko osiągać lepsze wyniki.

e. Nasz program został sprawdzony na kilkunastu graczach azjatyckich i średnia poprawa handicapu w trakcie programu wyniosła 10 punktów dla graczy z handicapami powyżej 20 oraz 6 punktów dla handicapów poniżej 20.

Największą zaletą kursu jest możliwość doskonalenia wszystkich elementów swojej gry według specjalnych skal pomiarowych, innych dla różnych handicapów od poziomu początkującego do handicapu 18. Jest to bardzo nowatorskie podejście, unikalne w Polsce, a równocześnie bardzo skuteczne. Stosowane jest ono w treningu zawodowców. Każdy element gry jest ćwiczony w zakresie techniki, precyzji, elastyczności oraz presji psychicznej. Każdy poziom handicapowy posiada inne, właściwe dla siebie cele operacyjne, metody treningowe oraz testy.

5. Koncepcja nauczania i doskonalenia

Metoda nauki techniki jest oparta na koncepcjach Manuela de la Torre, jednego z czołowych nauczycieli golfa w Stanach Zjednoczonych, prawdziwej legendy w świecie golfa. Koncepcja ta zakłada skoncentrowanie się na ruchu kija golfowego, a nie na ruchach części ciała. Nauka i doskonalenie gry są znacznie szybsze i trwalsze w zakresie wszystkich elementów gry w golfa.
Również podejście Manuela de la Torre do psychologicznego aspektu nauki i doskonalenia gry w golfa jest bardzo oryginalne i skuteczne. Pozwala ono na znacznie szybszą naukę swingu we wszystkich formach gry – chipping, pitching, długa gra, tee shot.
Wyróżnienie postaw pozytywnej, korygującej i negatywnej, oraz wynikających z tego konsekwencji, umożliwia każdemu uczestnikowi opanować prawidłowe techniki kilkakrotnie szybciej niż w nauce tradycyjnej. To również jest nowatorskim podejściem w nauce golfa, bardzo zbliżonym do nauki dzieci oraz treningu graczy zawodowych.
Efektem zastosowanie tego podejścia w nauce jest nie tylko znacznie szybsze opanowanie prawidłowych technicznie elementów gry w golfa lecz również spowodowanie, że nauka jest mniej żmudna.

6. Koszty

Cena uczestnictwa w obozie wynosi 2.600 PLN. Zawiera ona wszystkie elementy związane z nauką i doskonaleniem golfa (opieka Pro, materiały, piłki na driving range, green fee za grę). Ceny nie zawierają noclegów, wyżywienia, kosztów dojazdu.
Dokładny program obozu będzie udostępniony wszystkim zainteresowanym.

Ilość miejsc na każdym z obozów jest ograniczona do 10 osób, o rezerwacji miejsca decyduje kolejność wpłaty zaliczki.

Zapisy planujemy zakończyć do końca czerwca 2012.
Przedpłatę w wysokości 1000 PLN gwarantującą miejsce należy wpłacić w momencie dokonywania rezerwacji na konto w mBanku nr 42 1140 2004 0000 3002 3759 1310 z dopiskiem „C&D;Golf”.
Dodatkowe informacje o kursie oraz potwierdzenie zapisu na mail jerzy@golfmedia.pl lub info@handicapgolf.pl lub telefonicznie 609 129 802