Omega Mission Hills World Cup

Roope Kakko i Mikko Korhonen z Finlandii wygrali I Europejskie Eliminacje do Mistrzostw Świata w golfie – Omega Mission Hills World Cup. Okazali się o 8 uderzeń lepsi niż drużyna z Kanady. Dzisiejszą, czwartą rundę zakończyli z wynikiem 71, 1 poniżej par pola. Po rundzie finałowej Korhonen powiedział, że grało mu się z Kakko znakomicie, pomimo iż po raz pierwszy grali razem w formacie foursome.

Drużyna z Kanady -Wess Heffernan oraz Graham DeLaet walczyli dzisiaj dzielnie oddając 77 uderzeń. Podsumowując dzisiejszy dzień DeLaet powiedział: “Dzisiaj wyszliśmy na pole z myślą o wygranej, dlatego jesteśmy trochę zawiedzeni. Niemniej naszym głównym celem była kwalifikacja do mistrzostw Omega Mission Hills World Cup, co na szczęście nam się udało. Gdyby ktoś powiedział nam na początku tego tygodnia, że zakwalifikujemy się zajmując drugie miejsce nie uwierzyłbym mu”.

Portugalczycy utrzymali swoją trzecią pozycję z wynikiem 79 uderzeń, 5 powyżej par pola. Jednocześnie byli ostatnią drużyną która w europejskich eliminacjach zakwalifikowała się do Mistrzostw Świta – Omega Mission Hills World Cup.

W weekend, pomimo zmiennej aury, Sierra Golf Club odwiedziło 2000 widzów. Mieli oni niepowtarzalną okazję poznać tajniki gry w golfa podczas Akademii Golfa oraz podziwiać pokaz trików golfowych Paul’a Barringtona. Dni otwarte zakończyły się koncertem Reni Jusis. Po uroczystości rozdania nagród, odbyła się konferencja prasowa z udziałem zwycięskiej drużyny.

Do tej pory eliminacje do Omega Mission Hills World Cup odbywały się w Azji i Ameryce Południowej. W tym roku po raz pierwszy, aby ułatwić zawodnikom start, wprowadzono kwalifikacje w Europie. Na organizację pierwszych europejskich kwalifikacji PGA European Tour wybrało pole golfowe klasy mistrzowskiej – Sierra Golf Club. W rywalizacji o zorganizowanie europejskich rozgrywek Omega Mission Hills, Sierra wygrała m.in. z polami z Hiszpanii czy Portugalii, które są krajami o stabilnej, wysokiej liczbie graczy w przeciwieństwie do Polski, gdzie ten sport dopiero rozwija się dynamicznie. Był to pierwszy turniej golfowy w Polsce organizowany przez PGA European Tour.

Wyniki I Europejskich Eliminacji do Mistrzostw Świata – Omega Mission Hills World Cup:
267 – Finlandia (Roope KAKKO / Mikko KORHONEN)
275 – Kanada (Graham DELAET / Wes HEFFERNAN)
281 – Portugalia (Tiago CRUZ / Ricardo SANTOS)
288 – Szwajcaria (André BOSSERT / Martin ROMINGER)
290 – Republika Czeska (Jakub KUCERA / Ondrej LEBL),
294 – Islandia (Heidar BRAGASON / Bjorgvin SIGURBERGSSON)
298 – Norwegia (Paul NILBRINK / Kristoffer REE), Israel (Itamar COHEN / Oren GERI)
300 – Belgia (Gerald GRESSE / Laurent RICHARD)
304 – Polska (Jakub OSSOWSKI / Marcin STELMASIAK)
314 – Słowenia (Janez GRILC / Damjan MURGELJ)
316 – Grecja (George DIAKOU / Themis GINIS)
323 – Chorwacja (Darko LJUBANOVIC / Miro RAIC)