Pierwszy golfowy klub zakładowy

Pierwszy golfowy klub zakładowy

Polski golf jest wciąż na etapie stawania się, więc liczymy każdą nowość. W lutym na przykład, PGA Polska podpisało umowę z Akademią Wychowania Fizycznego w Gdańsku, gdzie fachowo będą szkoleni instruktorzy golfowi. Ale kilka tygodni wcześniej stała się rzecz, która powinna zagościć w annałach polskiego golfa. Przy elektrowni Dolna Odra kolo Gryfina na Pomorzu zachodnim powstał pierwszy golfowy klub zakładowy! Dokładniej, jest to sekcja golfowa zakładowego klubu PGA ZEDO Dolna Odra. Ciekawy to zreszta klub, gdyż oprócz golfistów ma sekcję hokeja oraz… smoczych łodzi.
Sekcja golfowa liczy 30 osób, z których na razie tylko 3 mają obycie golfowe. Pozostali w kwietniu rozpoczynają szkolenie na Zieloną Kartę w Binowie. Od tego tygodnia oficjalnie już funkcję prezesa pierwszej zakładowej sekcji golfowej w Polsce pełni Kryspin Pawlicz, niespełna roczny golfista, pracownik elektrowni i pomysłodawca powołania sekcji.
Wśród członków sekcji jest 6 kobiet! Należą do niej w większości obecni i byli pracownicy elektrowni, w tym obecny wicestarosta powiatu gryfińskiego Jerzy Miler. Są też prezesi prywatnych firm działających na tym terenie. Szefem szkolenia i jedynym golfistą z handicapem bliskim 10 jest Stefan Smoliński, członek BPGC. Wprawdzie od wielu lat prowadzi on prywatną firmę transportową, jednak w, Gryfinie, które stoi elektrownią, nie sposób nie być jednym ze „znajomych królika”.