Golfowe lobby z PO.

Notka jak z Trybuny Ludu za czasów jedynie nam panującej, ukazała się w tygodniku Wprost. Najpierw autor przypomina i informuje kim i czego jest właścicielem Jan Wejchert i że oczywiście to on najwięcej skorzysta na zamianie (jeżeli do tego dojdzie)podatku od nieruchomości na podatek rolny. Obrońca uciśnionych zadał sobie trud i naliczył 32! krezusów -właścicieli pól golfowych którzy także na tej zamianie dorobią się nowych fortun! Skąd nagle w Polsce wzięły się 32 pola?
Hm… może nie wiemy o wszystkich a może gdzieś tak jak Talibowie ukrywają się np. w Bieszczadach?
Twórca zadał sobie trud, ba nawet z całą ekipą- była to zatem praca zespołowa na co wskazuje liczba mnoga “sprawdziliśmy”. Więc drodzy twórcy źle sprawdziliście! W Polsce nie ma tylu pól golfowych. A przyznam że to szkoda i wolałbym, aby to akurat było prawdą. No cóż jak widać łatwo jest grać na uczuciach niezadowolenia itd. ,jak widać myślenie czasami niektórym sprawia trudność. Może według nich właśnie mniejszość powinna pracować na większość. I niech np. góral za stok narciarski płaci jak za nieruchomość no bo co ma mieć lepiej niż inni! A że nie ma śniegu? No to co. A że zamknie taki interes bo mu się nie będzie opłacało i nie przyjadą turyści i nie wynajmą np. pokoju , a Marcysia jakaś w kasie pracy mieć nie będzie to już inna sprawa, bo przecież chodzi o to żeby Jan Wejchert przypadkiem nie miał lżej. No i przy okazji 32 na tym skorzysta. Powszechnie wiadomo że gdyby zniesiono takie podatki w ogóle i jeszcze kilka innych nasza gospodarka byłaby kwitnąca. Jednak może należy w końcu zdać sobie sprawę z tego, że jeżeli stworzy się odpowiednie, przyjazne i sensowne warunki do inwestowania to tych inwestycji będzie po prostu więcej. Dlaczego nie mamy jeszcze 32 pól golfowych? Ano dlatego drodzy państwo bo trzeba być idiotą albo kochać golfa, żeby zbudować w naszym kraju pole golfowe! Ale jak nie będzie kilogramów papierów , tysiąca zgód, pozwoleń , zatwierdzeń, podatków, przepisów to komu będzie się żyło łatwo i przyjemnie? A na to pytanie odpowiedzcie już sobie sami.
I trafia mnie szlag jak czytam takie brednie pisane pod publiczkę tylko po to żeby coś napisać. Z tekstu wynika że po zamianie podatkowej JW. zapłaci nie 700.000 a 13.000 zł podatku. Gdybyśmy tym „32” odpuścili 32×700.000 to wyjdzie nam „astronomiczna” kwota 22.400.000. Za takie pieniądze nie powstanie nawet jedno pole golfowe. Ale taka lub większa kwota szybko wpłynie z zupełnie innych podatków które płacimy wszyscy! Ale ….. właśnie , zawsze jest jakieś ale, żyjemy gdzie żyjemy. Nie jest to jednak tłumaczenie i czas już chyba najwyższy (nomen omen organ UPR) to zmienić!