Majówkowe granie

Majówkowe granie

Pierwszy weekend maja bywa różnie długi, ale dla golfistów zawsze sprowadza się do wyboru miejsca i towarzystwa do pogrania w golfa. W tym roku, jak zwykle, oferta w dniach 1-3 maja jest wyjątkowo atrakcyjna. Oto tylko wybrane przez nas propozycje z pól na północy kraju.

Naterki – w długi weekend w Naterkach na wszystkich czeka wiele atrakcji. A zaczyna się już 30 kwietnia, rundą treningową Turnieju Quattro. Następnego dnia Medal Tournament, 2 maja
Mulligan & Gimmie. Tego samego dnia również Turniej dla Zielono-Kartkowców na nowym 6-dołkowym polu Akademii Golfa i degustacja win.
Sierra – sezon zaczyna się cyklem OPEN SEASON WEEK o Puchar IVORY. Przez trzy start shotgun o godzinie 10.30 Tee: panie- czerwone, panowie- żółte. Grane będzie Strokeplay Brutto i Netto Stableford Dzień II Longest Drive (dołek nr. 13) i Nearest to the pin (dołek nr 12). Dzień III: Hole in One (dołek nr 9)
Amber – 2 maja VI turniej Vienna International o Puchar Zjednoczonej Europy. A 3 maja tradycyjny już ósmy Turniej Konstytucji o puchar burmistrza Międzyzdrojów, połączony z turniejem klubowym. Tego samego dnia odbędzie się walne zebranie członków ABGC.
Modry Las – 1 maja ciekawy turniej Dzień Członkowstwa. Kto wygra, dostanie roczne członkowstwo klubu. Zaś 2 maja inna ich własna tradycja – Turniej Flagi Narodowej RP. Kto tam, zagra przez 2 dni, dostanie zniżkę na greenfee 3 maja.

Kluby bez pola też grają

Sporo dzieje się też na południu Polski. Oprócz tak znanych pól jak Toya czy Krakow Valley, jest tam coraz więcej nowych klubów i obiektów.
Opolski Klub Golfowy, liczący już ponad 40 członków, 1 i 2 maja bawi się na Akademii, a 3 maja rozgrywa turniej klubowy na polu w Krakowie. Członkowie innego nowego klubu- Rybnickiego, spotykają się 1 maja w Pszczynie, tego samego dnia rusza na Akademii kurs Zielonej Karty. 2 Maja grają w Silesia Midamateur Gaików, a 3 maja zaplanowali rodzinny wyjazd do Ropic (Czechy).
Dziewięć dołków ma już pole Czarny Potok koło Dzierżoniowa, gdzie rządzi Janek Lubieniecki. Pole oficjalnie zostanie otarte dopiero w przyszłym roku, ale gości Janek podejmie i pozwoli im zagrać, choć na razie turniejów tam nie organizują