Turniej o Brylant A&A;

Turniej o Brylant A&A;, VI edycja, 6-7 czerwca 2009, pole golfowe Golf Palace, Wola Błędowa kŁodzi

6 i 7 czerwca 2009 r. na polu golfowym Golf Palace w Woli Błędowej kŁodzi rozegrana zostanie
VI edycja Turnieju Golfowego o Brylant A&A;– największej w Polsce imprezy łączącej zmagania sportowe z pełnym atrakcji piknikiem na świeżym powietrzu.
Podczas gdy czołówka polskich golfistów będzie zmagać się z materią pola golfowego, w specjalnie przygotowanym miasteczku sportowym, tłumnie zgromadzeni goście obejrzą pokazy tańca (Urban Dance Zone), fitness (Gymnasion) mody (van Graaf, New-Man, Alles, Denver, Abakus) i prezentacje sztuki jubilerskiej, pokazy mistrzostwa fryzjerskiego i premierowe pokazy luksusowych aut (Jeep i Chrysler).
Prawdziwy balon zabierze gości w powietrzną podróż, a trzy stoły do gry z prawdziwymi krupierami sprawią, że wszyscy poczują się jak w najprawdziwszym Kasynie.
Na chętnych do nauki gry czeka profesjonalna Akademia Golfa podczas której Amerykanin James Bray – rekordzista Księgi Guinessa w liczbie uderzonych piłek na odległość powyżej 91 metrów, zademonstruje mistrzowski pokaz trików golfowych.

Okazji do wygrania atrakcyjnych nagród przysporzą liczne konkursy (golfowy Hole in One i Longest Drive, fotograficzny czy ten na najpiękniejszy kapelusz!).
Wśród dodatkowych atrakcji znajdzie się oryginalna wystawa rzeźb wykonana w koordynacji z łódzką Akademią Sztuk Pięknych.
Imprezę prowadzi Krzysztof Ibisz.
Format turnieju: Stroke Play brutto i netto. Do rozgrywki finałowej (drugi dzień) przechodzi 36 zawodników z najlepszym wynikiem w kategorii brutto i 36 zawodników z najlepszym wynikiem netto po pierwszym dniu Turnieju. Dla zawodników, którzy nie zakwalifikują się do rozgrywki finałowej, zostanie zorganizowany turniej pocieszenia. Zawody rozgrywane są w grupach czteroosobowych, ustalonych na podstawie losowania. Klasyfikacja netto będzie prowadzona w następujących grupach HCP:
0,0-15,4
15,5-25,4
25,5-36,0
36,1-54,0
Kolejność kategorii: brutto, kobiety, juniorzy, netto.

Patronaty honorowe nad turniejem objęli Ministerstwo Sportu i Turystyki, Prezydent Miasta Łodzi, Marszałek Województwa Łódzkiego, Wojewoda Łódzki oraz Polski Związek Golfa.
Patronem medialnym jest GOLF