Gwiazdy na polu Toya Golf & Country Club

Na podwrocławskim polu golfowym Toya Golf & Country Club już za tydzień wystąpią zawodnicy z czołowych miejsc rankingu Challenge Tour. Najwyżej notowanym golfistą na polu (numer 2. w rankingu) będzie Andrew Butterfield, który w tym sezonie zwyciężał m.in. w turnieju The Princess rozegranym w Szwecji. We Wrocławiu Anglik zamierza kontynuować ten bardzo udany sezon, zatem z pewnością powalczy o pierwsze miejsce na podium oraz udział w puli nagród, wynoszącej w tym roku ponad 600 000 zł.
Przed Buttefieldem jednak trudne zadanie, głównie za sprawą wymagających rywali.Do Wrocławia zawita również Peter Baker. Jest to niewątpliwie najbardziej utytułowany uczestnik DHL Wrocław Open. Wystarczy wspomnieć, że występował on m.in. w turnieju Ryder Cup, będąc w drużynie Europy z takimi gwiazdami, jak Colin Montgomerie czy Nick Faldo. Baker to bardzo doświadczony golfista, który ma na swoim koncie aż 9 wygranych w zawodowej karierze, w tym trzy w European Tour. W 1993 r. golfista wystąpił w jednym z najważniejszych turniejów golfowych świata – Ryder Cup. Trzy lata temu Baker w Ryder Cup pojawił się również w innej roli – jako zastępca kapitana Iana Woosnama.
W DHL Wrocław Open zagra w sumie aż siedmiu golfistów, którzy w tym roku triumfowali w różnych turniejach wchodzących w skład europejskiej ligi. Na świeżo, po zwycięstwie w Genewie w zeszłym tygodniu, do Polski przyjedzie Francuz Julien Quesne. Pojawią się także utytułowani Anglicy: Gary Boyd, zwycięzca turnieju w Kenii i Lee S James, który w tym roku stanął na podium z zawodach we Francji. Francuzi Francois Calmes i Alexandre Kaleka oraz Niemiec Chris Gunter również mają już w tym roku ważne sukcesy na koncie. Walka o podium zapowiada się zatem niezwykle ekscytująco.
Turniej DHL Wrocław Open, zaliczany do rankingu europejskiej ligi Challenge Tour, odbędzie się we Wrocławiu dniach 27-30 sierpnia.