Pro-Am przy European Challenge Tour

Wczoraj na polu Toya Golf & Country Club miała miejsce inauguracja turnieju DHL Wrocław Open. O godzinie 13.00 w domku klubowym na polu odbyła się konferencja prasowa. Zaraz po niej 18 najlepszych zawodników European Challenge Tour i zaproszeni goście wzięli udział w turnieju Pro-Am.
Na konferencji pojawili się Wiceprezydent Wrocławia Wojciech Adamski, dyrektor turnieju Gary Tait, prezes DHL Global Forwarding Piotr Iwaniuk, prezes PGA Polska Marek Podstolski oraz prezes Toya Golf&CC;Tadeusz Kołacz. Konferencję poprowadził wiceprezes Golf24 Jacek Gulmantowicz.
Piotr Iwaniuk, zapytany dlaczego zdecydował się na sponsorowanie golfa, stwierdził: „Tak naprawdę jest wiele praktycznych czynników, które zadecydowały o takim a nie innym wyborze. Golf to gra fair play, która opiera się na wartościach, którymi my chcemy kierować się w biznesie.” Dodał także „Golf to moja dyscyplina, sam gram w golfa”.
Gary Tait natomiast opowiedział o przygotowaniach pola Toya Golf&CC;i o tym , iż spełnia ono wszelkie standardy. „Jest to piękne pole i jesteśmy zadowoleni, że możemy rozgrywać na nim turniej. Na czas zawodów zostało ono nieco zmienione, aby dla graczy z European Challenge Tour było jeszcze bardziej wymagające”.
Następnie głos zabrał prezes PGA Polska Marek Podstolski, który przywołał ubiegłoroczny turniej: „W tym roku przyjechali lepsi gracze niż w zeszłym. Wielu golfistów było we Wrocławiu już wtedy i większość z nich wspomina ten turniej jako jeden z najlepszych w tamtym sezonie. Zawodnicy chwalą pole golfowe i piękne miasto Wrocław. A jeśli chodzi o szanse naszych graczy, to zbieramy doświadczenia cały czas”.
Na zawodach startuje 8 amatorów z czego czwórka to juniorzy właśnie z pola, na którym odbywa się turniej. Nie jest to przypadek. „KG Toya jest jedynym polem w Polsce, który prowadzi systematyczną pracę z młodzieżą.” – powiedział Tadeusz Kołacz, prezes KG Toya. „W tej chwili w kadrze juniorów w Polsce na 16 zawodników, 9 wywodzi się z naszego klubu. Uważam ze KG Toya jest w tej chwili jednym z najlepszych klubów golfowych w Polsce. Dysponujemy bardzo wysokiej jakości obiektem, mamy znakomitych Pro, a nasi klubowicze rozegrali na polu 10 000 rund, spędzając tym samym 50 000 godzin w ruchu, w pięknym otoczeniu.” – dodał.
Zaraz po konferencji, o godzinie 14.00 rozpoczął się turniej Pro-Am. W zmaganiach wzięli udział najlepsi europejscy golfiści z European Challenge Tour, tacy jak Andrew Butterfield, Gary Boyd, czy Julien Quesne, a także zaproszeni goście. W każdej grupie startował jeden zawodowiec i trzech amatorów. Turniej prowadzony był w formule fourball Best ball netto.
Najlepsza okazała się drużyna pod przewodnictwem Nicolasa Colsaertsa, w której grali Waldemar Ziemak, Dariusz Gabarski i Wojciech Tomikowski. Drugą lokatę zajęły ex aequo dwie drużyny: grupa z zawodowcem Lorenzo Gagli, z którym grali Alan Caithness, Katarzyna Szałagan i Katarzyna Kaźmierczak oraz drużyna z Julienem Guerrier na czele. Wraz z nim wystartowali Przemysław Giel, Jacek Gąsiorowski i Marcin Sobiesiak.