Sobienie Królewskie Golf & Country Club

23 września 2009 roku (środa) odbędzie się uroczystość położenia kamienia węgielnego pod budowę 18-dołkowego pola golfowego połączona z oddaniem do użytku Akademii Golfa. Miłośnicy golfa oraz początkujący adepci tej dyscypliny sportu będą mogli w pełni korzystać z atrakcji, jakie Sobienie Królewskie Golf & Country Club przygotowały dla nich w ramach Akademii.
Golfistom udostępnione zostaną m.in. driving range (strzelnica golfowa) o powierzchni trzech hektarów i długości 250 m, 19 stanowisk zadaszonych, platforma do gry z trawy oraz 3 dołki treningowe o długości 70–150 m (PAR 3) z miejscami startów (tee) dla kobiet i mężczyzn. Akademia Golfa to także putting green (1000 m2) oraz chipping area (2000 m2) z dużym piaskowym bunkrem. Od przyszłego sezonu naukę gry prowadzić będzie profesjonalna kadra – trenerzy z wieloletnim doświadczeniem.
Na terenie Akademii będzie można skorzystać również z wypożyczalni sprzętu do gry w golfa oraz oferty sklepu golfowego.

Inwestycja powstaje w odległości zaledwie 30 km od Warszawy na skraju Mazowieckiego Parku Krajobrazowego w miejscowości Sobienie Szlacheckie. Jednym z wielu atutów Sobieni Królewskich będzie lokalizacja przy 18 – dołkowym polu golfowym oraz lądowisku dla samolotów.
W tym roku Inwestor Włodarzewska Nieruchomości Sp. z o.o. rozpoczął inwestycję obejmującą luksusowe osiedle domów jednorodzinnych oraz pole golfowe. Już teraz można obejrzeć Dom pokazowy i skorzystać z Lądowiska dla małych samolotów turystycznych a we wrześniu tego roku będzie można skorzystać z usług Akademii Golfa.

Cała inwestycja, która powstanie w ciągu 2 lat, to: wysokiej klasy hotel z zapleczem konferencyjno – rekreacyjnym, umiejscowiony w XIX- wiecznych zabudowaniach pałacowo – parkowych, Instytut SPA, korty tenisowe, stadnina koni i pełnowymiarowe pole golfowe zaprojektowane przez angielskiego projektanta Jeremy Ford Design Group. Oferta skierowana jest nie tylko do golfistów ale do wszystkich szukających pięknego miejsca do życia poza miastem i lubiących aktywny wypoczynek. Bogate zaplecze rekreacyjne to niewątpliwie bardzo duży wyróżnik i atut tej inwestycji.