Mistrzostwa Regionów 2009

Mistrzostwa Regionów 2009

Osiem polskich regionów golfowych rozgrywa swoje dwudniowe mistrzostwa w tych samych dniach – 12 i 13 września. Cykl ten skupia największą ilość graczy jednocześnie – tym razem jest to 460 osób na ośmiu polach! Niestety, pań jest jak na lekarstwo.
W VIII już Mistrzostwach Śląska wystartowało najwięcej, bo ponad 90 graczy! Po pierwszym dniu prowadzą Marian Cieciura 77, przed Markiem Gaikiem i Michałem Golim – obaj po 79 uderzeń brutto.

W Mistrzostwach Wielkopolski gra 70 osób, a czołówkę po pierwszym dni stanowią obcokrajowcy – pomiędzy Kima Christensena (77) i Andre Schulta zdołał się wcisnąć tylko Michał Mierzwa.

Mistrzostwa Małopolski mają znakomitą obsadę. Nic więc dziwnego, że na czele pięćdziesięcioosobowej stawki są Ernest Młynarski (75) i Tomek Lepka (76 uderzeń).

W IV już Mistrzostwach Lubelszczyzny wystartowało najmniej, bo tylko 21 graczy. Prowadzi ze znakomitym wynikiem 72 uderzenia Tomasz Cioszek z KG Wierzchowiska, a dwaj następni gracze mają po 80 uderzeń.

Nieco więcej, bo 30 graczy gra w tegorocznych Mistrzostwach Pomorza. Tylu jest sklasyfikowanych, bo nie sklasyfikowanych na liście graczy jest znacznie więcej. Po pierwszym dniu prowadzą Michał Kaźmierczyk i Kuba Żelazny (Binowo), obaj po 77 uderzeń. Ale za plecami mają Lecha sokołowskiego i Romana Glebkę – po 78.

W Mistrzostwach Pomorza Zachodniego zapowiada się nowy zwycięzca. Pod nieobecność Piotra Dąbrowieckiego, zdecydowanym liderem jest… Grzegorz Gawroński – Wielkopolanin z klubu Amber (72 uderzenia). Ma 3 uderzenia przewagi nad Andrzejem Szmitem i cztery nad Simonsem Asmusem.

O ile w innych regionalnych mistrzostwach liderami bywają ludzie spoza (geograficznie) danego regionu, to w Mistrzostwach Warmii i Mazur dzielą i rządzą miejscowi. Aż dziewięć pierwszych miejsc zajmują członkowie Mazury GCC, a prowadzą Kamil Tokarczuk (76), przed Cezarym Łosko (81). W niedzielę druga runda każdych z tych ośmiu zawodów, już na innym rozgrywana polu, wiele więc może się jeszcze zmienić.

Komentarze

Komentarze

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.