Mistrzostwa Regionów 2009

Mistrzostwa Regionów 2009

Osiem polskich regionów golfowych rozgrywa swoje dwudniowe mistrzostwa w tych samych dniach – 12 i 13 września. Cykl ten skupia największą ilość graczy jednocześnie – tym razem jest to 460 osób na ośmiu polach! Niestety, pań jest jak na lekarstwo.
W VIII już Mistrzostwach Śląska wystartowało najwięcej, bo ponad 90 graczy! Po pierwszym dniu prowadzą Marian Cieciura 77, przed Markiem Gaikiem i Michałem Golim – obaj po 79 uderzeń brutto.

W Mistrzostwach Wielkopolski gra 70 osób, a czołówkę po pierwszym dni stanowią obcokrajowcy – pomiędzy Kima Christensena (77) i Andre Schulta zdołał się wcisnąć tylko Michał Mierzwa.

Mistrzostwa Małopolski mają znakomitą obsadę. Nic więc dziwnego, że na czele pięćdziesięcioosobowej stawki są Ernest Młynarski (75) i Tomek Lepka (76 uderzeń).

W IV już Mistrzostwach Lubelszczyzny wystartowało najmniej, bo tylko 21 graczy. Prowadzi ze znakomitym wynikiem 72 uderzenia Tomasz Cioszek z KG Wierzchowiska, a dwaj następni gracze mają po 80 uderzeń.

Nieco więcej, bo 30 graczy gra w tegorocznych Mistrzostwach Pomorza. Tylu jest sklasyfikowanych, bo nie sklasyfikowanych na liście graczy jest znacznie więcej. Po pierwszym dniu prowadzą Michał Kaźmierczyk i Kuba Żelazny (Binowo), obaj po 77 uderzeń. Ale za plecami mają Lecha sokołowskiego i Romana Glebkę – po 78.

W Mistrzostwach Pomorza Zachodniego zapowiada się nowy zwycięzca. Pod nieobecność Piotra Dąbrowieckiego, zdecydowanym liderem jest… Grzegorz Gawroński – Wielkopolanin z klubu Amber (72 uderzenia). Ma 3 uderzenia przewagi nad Andrzejem Szmitem i cztery nad Simonsem Asmusem.

O ile w innych regionalnych mistrzostwach liderami bywają ludzie spoza (geograficznie) danego regionu, to w Mistrzostwach Warmii i Mazur dzielą i rządzą miejscowi. Aż dziewięć pierwszych miejsc zajmują członkowie Mazury GCC, a prowadzą Kamil Tokarczuk (76), przed Cezarym Łosko (81). W niedzielę druga runda każdych z tych ośmiu zawodów, już na innym rozgrywana polu, wiele więc może się jeszcze zmienić.