Przedstawiciele obiektów i klubów golfowych

Przy okazji Klubowych Mistrzostw Polski (Polish Club Championship zastanawiające jest dlaczego na stronie PZG nie stosujemy polskiego nazewnictwa, ale niech tam widocznie każdy musi znać akurat j. angielski)przewidziano spotkanie na temat nurtujących spraw o czym możemy przeczytać w komunikacie.
“Zarząd Polskiego Związku Golfa zaprasza przedstawicieli obiektów i klubów golfowych na spotkanie w dniu 4 września 2009 roku (piątek) o godzinie 18.00 w Villa Pacoldi w Kraków Valley Golf & Country Club. Spotkanie odbędzie się przy okazji rozgrywania Klubowych Mistrzostw Polski – Grupa Mistrzowska i poświęcone będzie omówieniu bieżących spraw nurtujących środowisko golfowe.
Wszystkich serdecznie zapraszamy !”
I dobrze! Szkoda jedynie, że zaproszono tylko “przedstawicieli” a by takowym być potrzeba mieć raczej jakieś pełnomocnictwo.
Redakcja ma nadzieję że będzie to raczej spotkanie otwarte i każdy będzie mógł w nim uczestniczyć i zapewne przez niedopatrzenie zredagowano to zaproszenie w taki sposób. W końcu liczy się idea i chęci, więc się nie czepiajmy.

Klubowe Mistrzostwa Polski.

Zawody zostaną rozegrane w dwóch grupach – mistrzowskiej i klasyfikacyjnej. Zmagania grupy mistrzowskiej odbędą się KVG&CC;od 3 do 6 września, grupa klasyfikacyjna zaczęła już wczoraj i powalczą do 5 września na polu Amber Baltic. W grupie mistrzowskiej uczestniczy 16 najlepszych drużyn z ubiegłorocznych mistrzostw. Pozostałe drużyny będą walczyć w turnieju klasyfikacyjnym o powrót do czołówki.

Turnieje potrwają 4 dni. Pierwszego dnia członkowie poszczególnych drużyn rozegrają rundę w formacie stroke play (każda reprezentacja może wystawić do gry maksymalnie 8 zawodników, łączny wynik drużyny to suma pięciu najlepszych rezultatów indywidualnych). Na podstawie rezultatów zespoły zostaną podzielone na grupy, w których walczyć będą o kolejne miejsca w klasyfikacji. Trzy kolejne rundy upłyną pod znakiem rywalizacji w formacie match play.

Redakcja kibicuje wszystkim i życzy najlepszych możliwych wyników.