Klubowe Mistrzostwa Polski -2009

Klubowe Mistrzostwa Polski 2009 - ABGC

Walka o awans od I ligi w Amberze

Pierwszy dzień turnieju eliminacyjnego drużyn walczących o wejście do krajowej Ligi Mistrzów (klubowych), upłynął pod znakiem walki stroke play. Niektóre słabsze zespoły narzekały, że już po pierwszym dniu przy tym systemie dwie trzecie zespołów może wracać do domu, – ale takie niestety są reguły mistrzostw Polski. Wspominano też zagrożenie burzą, które na krótko przerwało zawody.
Drugi dzień turnieju odbywał się bez deszczu, ale za to przy silnym wietrze. Tu o mało nie doszło do sensacji. Pewni siebie gracze Wielkopolskiego Klubu Golfowego liczyli na łatwe zwycięstwo, tym czasem – gdyby Marek Grunt na ostatnim dołku czwartego pojedynku nie wygrał swej walki z Dariuszem Bobińskim, Wielkopolanie by polegli! Był więc remis i kropkę nad „i” postawił dopiero pojedynek foursome, zakończony na 4 dołki przed końcem rundy. Natomiast zapowiadający się dramatycznie pojedynek Binowa (dorośli), przeciw Sierze był o tyle ciekawy, że… skończyło się na nerwach. Gracze ze Sierry wygrali trzy pierwsze dołki i podłamani Binowiacy już równorzędnej walki z nimi nie nawiązali. Warto podkreślić bardzo koleżeńską i sportową atmosferę turnieju w Amberze.
Jutro Wielkopolanie stoczą pojedynek o pierwsze miejsce z drużyną z Józefowa, która dzisiaj wygrała 3,5 do 1,5 z drużyną Sierry A. GS Józefów wygrał trzy z czterech porannych gier. O miejsca premiowane awansem do grupy mistrzowskiej i trzecią pozycję walczyć będą drużyny ABGC i Sierry A.
W grupie 9-16 o czołowe miejsca walczyć będą zawodnicy drużyn Tatfort, którzy pokonali dzisiaj zespół Lisiej Polany 3 do 2 oraz Royal Kraków „A”, który zwyciężył nad drużyną PLKA Lublin wynikiem 3 &2;.

O mistrzostwo Polski w Krakowie zawalczą cztery drużyny Krakow Valley G&CC;A, KG Toya B, First Warsaw G&CC;A i Mazury G&CC;A

W grupie 9-16 swoje pojedynki wygrały drużyny z Tokar- A, Binowa- A, Śląskiego Klubu Golfowego -A i First Warsaw G&CC;- B.

Zdjęcia z ABGC można obejrzeć w naszej galerii.