Trzy “stówki” dla szesnastego! Bednarczyk nie zagra.

W najbliższą niedzielę, 25 października na terenie pola golfowego Modry Las pod Choszcznem rozpocznie się zawodowy turniej golfa MODRY LAS PGA MATCHPLAY CHAMPIONSHIP 2009
Turniej organizowany przez PGA Polska już po raz trzeci będzie gościł na polu Modry Las. W roku ubiegłym rywalizację wygrał Mike O’Brien, na drugim miejscu znalazł się Peter Bronson a na trzecim Marcin Stelmasiak. W niedzielę – pierwszy dzień turnieju, w ramach tzw. PRO-Am, zagrają oni w czteroosobowych drużynach. Do klasyfikacji drużynowej PRO-Am zaliczone zostaną dwa najlepsze wyniki amatorów z każdego dołka oraz wynik grającego z nimi w drużynie pro. Opłaty za uczestnictwo w turnieju kształtują się następująco: członkowie MLGC – 100 zł za osobę Goście – 200 zł.
Od poniedziałku 25 października rozpocznie się rywalizacja zawodowców w formacie match-play. Rozgrywki toczyć się będą przez trzy dni, w trakcie czterech rund. Runda finałowa rozpocznie się w środę 28 października o godz. 8.00. Zakończenie turnieju
i ceremonia ogłoszenia wyników przewidziane są na godz. 14.00.
Pula nagród pieniężnych w turnieju dla graczy zawodowych nie jest powalająca i wynosi 15.000 zł. Zwycięzca tegorocznej edycji otrzyma 3000 zł. Łącznie nagradzanych jest 16 najlepszych zawodników. Szesnasty zainkasuje zawrotną kwotę 300 zł! Wiemy już też, że na pewno kasy nie wygra Marek Bednarczyk, który decyzją PGA został zawieszony.

Taką oto notatkę można przeczytać na stronach PGA Polska.
„Decyzja w sprawie Marka Bednarczyka
Wobec zdarzenia jakie miało miejsce podczas turnieju Szczecin Open z udziałem Marka Bednarczyka (doprowadzenie do kolizji drogowej po spożyciu alkoholu) po przeprowadzonym wewnętrznym postępowaniu wyjaśniającym i na osobisty wniosek w/w zarząd PGA Polska postanowił z dniem 20.10.2009r. zawiesić Marka Bednarczyka w prawach członka PGA Polska. Zawieszenie trwać będzie do zakończenia dochodzenia w wyżej wymienionej sprawie przez policję i prokuraturę.
Jednocześnie wyrażamy ubolewanie z powodu zaistnienia sytuacji tak drastycznie odbiegającej od wzorców wypracowanych przez całe pokolenia golfistów w tym i zawodowych. Na nich to szczególnie w momencie nadania członkostwa PGA spoczywa obowiązek przykładnego zachowania nie tylko na polu golfowym.
Dlatego wszelkie wykroczenia przeciwko przyjętym zasadom i etyce w naszym środowisku nigdy nie będą tolerowane.
Zarząd PGA Polska”

Opiciu na polu przeczytaj tutaj.