7 listopada – Kapitańska Biesiada!

Kapitan Klubu Binowo Park Kazimierz Mendak i Kapitan Klubu Juniorów Dariusz Nowosad zapraszają na Dzień Kapitański w sobotę 7 listopada 2009 roku. Przewidziano wiele atrakcji golfowych oraz prawdziwą Kapitańską Biesiadę. Impreza odbędzie się niezależnie od warunków pogodowych. W przypadku obfitych opadów atmosferycznych turnieje i konkursy golfowe zorganizowane zostaną w budynku klubowym i w namiocie. Jak co roku fundusze zebrane podczas Dnia Kapitańskiego zasilą Program Juniorów Binowo Park.
Opłata wpisowa
Członkowie Klubu BPGC – 40,00 pln
Juniorzy – 20,00 pln
Pozostali – 90,00 pln

Tees
Mężczyźni i juniorzy powyżej 12 lat – żółte
Kobiety i juniorzy 12 lat i młodsi – czerwone
Format
Stroke play netto kobiet, mężczyzn i juniorów.

Istnieje możliwość poprawienia wyników po przez wykupienie i użycie:
– Muliganów – koszt 10 pln, maksymalna ilość 3. Ilość wykupionych Muliganów zaznaczona będzie na scor cardzie. Muligana używa się po niezadawalającym czy nieudanym uderzeniu z tee. Należy wówczas zgłosić markerowi wykorzystanie Mulligana, marker skreśla Mulligana na score cardzie i wykonanie uderzenie się nie liczy.
– Gimmie – koszt 10 pln, maksymalba ilość 3. Ilość wykupionych i użytych Gimmie zaznaczona będzie na score cardzie. Gimmie używa się w momencie kiedy piłka golfowa znajuduje się na Greenie. Należy wówczas zgłosić markerowi wykorzystanie Gimmie, marker skreśla Gimmie na score cardzie i gracz podnosi piłeczkę doliczając sobie jedno uderzenie( tak jakby wykonał jednego putta).
Regulamin
W turnieju obowiązują reguły R&A;Golf Club of St.Andrews
Kategorie i puchary
Nagrody za pierwsze trzy miejsca w kategorii mężczyzn, kobiet i juniorów do lat 18. Longest Drive Kobiet, Longest Drive Mężczyzn,
Nearest to the pin.
Remis
W przypadku remisu o zwycięstwie zdecyduje dogrywka w systemie „nagła śmierć” na dołkach 1 i 9. O pozostałych nagradzanych miejscach rozstrzygnie “countback” w następującej kolejności: druga runda, druga 9, ostatnie 6, 3, 1 dołek