World Golfers Championship 2009

Janusz Wiśniewski zajął pierwsze miejsce w Marbelli
Ponad 300 osób z 33 państw wzięło udział w zakończonych niedawno w Marbelli amatorskich, handicapowych mistrzostwach. Reprezentacja Polski zajęła 9 miejsce. Mistrzami zostali Indonezyjczycy z wynikiem łącznym 1187 uderzeń, którzy wyprzedzili zaledwie jednym uderzeniem Portugalię. Trzecie miejsce z wynikiem 1192 uderzenia zajęli Węgrzy. Drużyny składały się z pięciu golfistów podzielonych na grupy handicapowe. Każdego dnia do wyniku drużyny liczyły się cztery najlepsze wyniki indywidualne. Niemal wszyscy reprezentanci Polski uplasowali się w górnej połowie klasyfikacji w swoich grupach. Najlepszy wynik uzyskał Łukasz Ostaszewski zajmując 5 miejsce w grupie hcp 21 – 25. Także w pierwszej dziesiątce uplasował się Rafał Majchrzak (6 – 10), a na początku drugiej dziesiątki odnaleźli się kolejni członkowie drużyny: Wiesław Smalarz (11 – 15), Mateusz Kniaginin (16 – 20) i Michał Poniż (0 – 5).

W tym samym czasie odbywał się turniej World Golfers Invitational, w którym rywalizowali tzw. „celebrities”, przedstawiciele sponsorów i zaproszeni goście. W tej rywalizacji największy sukces odniósł Szczecinianin, reprezentujący Binowo Park Golf Club, Janusz Wiśniewski. Wywalczył on pierwsze miejsce w kategorii hcp 21 – 25. Przypomnijmy, że to właśnie Pan Janusz mógł nie jechać na turniej mógłby być drugi, jednak nieco pomogła mu w tym, oprócz doskonałej gry oczywiście, pamiętna dyskwalifikacja podczas turnieju finałowego w Binowie, rywala (Reg.6-6).
Trzecie miejsce w grupie 11 – 15 zajął Romuald Centkowski.
W trakcie turnieju zaprezentowano również miejsce rozgrywania światowego finału w roku 2010. Tym razem gospodarzem będzie Tajlandia, a jedno z pól na którym odbędzie się turniej, to Black Mountain.