Egyptian Open 2009

Hiszpan Carl Suneson oraz Duńczyk Thorbjorn Olesen po dwóch dniach podzielili się pierwszym miejscem po pustynnych wiatrach, które uniemożliwiły uzyskanie niskich wyników w Kairze.

Lider po pierwszym dniu – Sineson – walczył zaciekle nie tylko z wiatrem, by ukończyć rundę wynikiem plus jeden (73) i zająć wspólnie z Olesenem pierwsze miejsce. Olsen zagrał dziś wyjątkowo dobrze i jako jeden z „aż” dziewięciu zawodników uzyskał wynik poniżej para. “Bardzo trudno było dziś puttować” – stwierdził Suneson. “Greeny były dobre, ale w tym wietrze trzeba było piłkę umieszczać blisko dołka. Wiem, że dzisiejszy dzień był trudny dla wszystkich.

Typowany przed turniejem faworyt – Colin Montgomerie – na polu JW Marriott Mirage City Golf Club powiedział: „Wiatr był dziś bardzo uciążliwy…
Zrobiłem dziś dwa birdie na ostatnich dołkach, ale zepsułem dołek jedenasty. Pomimo tego wciąż walczę i czekam na weekend”.

Sponsorowany przez Citadel Capital, Drexel, Palm Hills, SODIC, BMi, Mercedes, AAIB oraz Egyptian Tourism Authority turniej Egyptian Open zgromadził 60 zawodników na finałowe rundy, które odbędą się w sobotę i niedzielę.

Liderzy po dwóch dniach:

138 (-6) Suneson, Olesen
139 (-5) Carlsson, Sullivan, Tiley
140 (-4) Grillon, Feyrsinger , Larsen
141 (-3) Montgomerie, Murray, Surry

My z przyjemnością zagralibyśmy na jutrzejszym kapitańskim w Binowie , w jeszcze większym wietrze, byleby termometr wskazywał chociaż w połowie te temperaturę co w Egipcie. Ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :). Jak wiemy kapitan zadbał o odpowiednie napoje rozgrzewające!