10 lat minęło

Szanowne Golfistki i Golfiści!

Rok 2009 był rokiem jubileuszowym dla World Golfers Poland Championship i z tego też powodu chciałbym przedstawić krótkie podsumowanie oraz kilka moich refleksji.
Przez dziesięć lat w turnieju World Golfers Poland Championship uczestniczyli niemal wszyscy polscy golfiści, a blisko 60 zwycięzców wystartowało w światowych finałach World Golfers Championship. Rozgrywane one były na polach golfowych w USA, Dominikanie, Południowej Afryce, Malezji, Tajlandii, Turcji i Hiszpanii. Osiągaliśmy sukcesy sportowe, z których warto wymienić ten największy: złoty medal drużynowo i dwa zwycięstwa indywidualnie na turnieju rozgrywanym w roku 2003 na Dominikanie. Nasi reprezentanci byli aktywni w aukcjach charytatywnych i imprezach towarzyszących. Reprezentacja polskich golfistów zawsze była bardzo dobrym ambasadorem Polski i polskiego golfa.
World Golfers Championship osiąga coraz większe znaczenie i zasięg. W ostatnim finale, rozgrywanym w Marbelli, w turnieju głównym i towarzyszącym wystartowało ponad 240 golfistów z 24 krajów. W imprezach oficjalnych uczestniczyło 360 osób. Jest mi miło poinformować również o tym, że polska edycja turnieju została bardzo wysoko oceniona, a jego zespół organizacyjny zaproszony do współpracy przy organizacji światowego finału. Ja osobiście zostałem nominowany Dyrektorem Sportowym Turnieju, Sędzią Głównym był Krzysztof Góra, a Scorerem Robert Hajduk.
Niezwykle ważnym aspektem organizacyjnym World Golfers Poland Championship jest jego wymiar. W roku 2010 zaplanowaliśmy 10 turniejów eliminacyjnych i turniej finałowy. Powoduje to, że z jednej strony mamy okazję gościć aż na dziewięciu polach golfowych w Polsce docierając do bardzo szerokiego grona golfistek i golfistów, z drugiej możliwość wzbogacenia listy turniejów golfowych w poszczególnych klubach. Niesie to za sobą konieczność aktywnego pozyskiwania sponsorów i partnerów turnieju, by sprostać kosztom organizacyjnym. Naszą ambicją jest organizowanie pikników golfowych dla kilkuset osób, które będą towarzyszyły turniejom eliminacyjnym. Mamy również satysfakcjonującą świadomość tego, że poprzez organizacje turniejów stwarzamy możliwość generowania przychodów przez współpracujące z nami pola golfowe.
Ale przed naszym turniejem World Golfers Poland Championship stoją kolejne wyzwania. W Czechach, które tak często i chętnie stawiamy sobie za wzór w odniesieniu do rozwoju golfa, jest organizowanych 40 turniejów eliminacyjnych, 4 finały regionalne i finał krajowy. Chcielibyśmy w ciągu dwóch, trzech lat osiągnąć podobny wymiar, zapraszając jednocześnie do organizacji turniejów eliminacyjnych 9-dołkowe pola golfowe. Będzie nam o tyle łatwiej rozwijać turniej, że został on wzmocniony zaszczytnym patronatem Konfederacji Pracodawców Polskich.

Jako dyrektor turnieju za współpracę przy organizacji World Golfers Poland Championship dziękuję serdecznie wszystkim sponsorom, partnerom i patronom medialnym. Dziękuję Polskiemu Związkowi Golfa, za niezmienne udzielanie patronatu przez 10 lat, oraz wsparcie jakie okazał turniejowi od jego skromnego początku. Dziękuję menedżerom i pracownikom pól golfowych za współpracę. Dziękuję wszystkim golfistom, zarówno tym uczestniczącym w turniejach eliminacyjnych jak i tym, którzy godnie reprezentowali nas podczas światowych finałów.

Życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku 2010.

Do zobaczenia na polach golfowych.
Sławomir Piński
Dyrektor Turnieju
World Golfers Poland Championship