Mizunowy sprzęt 2010

Mizunowy sprzęt 2010

Firma Mizuno odświeżyła swą ofertę sprzętu golfowego na nadchodzący sezon. To dobrze, bo będziemy mieli w czym wybierać. Zanim jednak spróbujemy nowych wynalazków, przeczytajmy czym się charakteryzują nowe propozycje tego producenta.

QUAD CUT GROOVE
Ten kij został stworzony dla wyraźnego polepszenia backspinu i możliwości zatrzymania piłki w każdych warunkach. W tym kiju wykorzystano technologię żłobienia lica kija w specjalny sposób, co polepszyło także trakcję piłki na krótszych dystansach. Quad cut groove ma zapewniać to, co najważniejsze w wedge’ach, czyli czucie i kontrolę, ale jednocześnie maksymalny dystans, czyli zasięg. Kij dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: White Satin oraz RAW Black Satin. Obie wersje kosztują 115 Euro.

MX-1000
To nowe irony dla tych, którzy szukają ekstremalnego połączenia możliwości dalekiego uderzania z wybaczalnością. Producenci zapowiadają, że te kije zmienią ograniczenia ustanowione przez R&A;oraz USGA. Mizuno użyło plazmy do zespawania gorącej stali ES230 ze stalą 431 użytą w środku. Te kije można nazwać pustymi, ponieważ w środku mają materiał innej wagi niż na zewnątrz. To umożliwiło obciążenie główek kijów w odpowiedni sposób, który sprzyja lepszemu, “naturalnemu” zamachowi przy uderzaniu. Za te cuda trzeba zapłacić… Kije 5-PW będą nas kosztowały 899,00 Euro, 4-PW – 1.050 Euro, a Gapwedge i Sandwedge musimy dopłacić 130 Euro.

MP-58
Jedenastogramowa tytanowa wkładka sprawia ponoć w tym kiju, że ma on większą tolerancję dla nieprecyzyjnie uderzonych piłek. Wybacza więcej niż MP-62 i uderza dalej niż MP-52. Nowy MP-58 to bezkompromisowa alternatywa. Wydaje się, że fajny kij, ale za tę cenę jakoś nas nie przekonuje. Komplet nowych kijów kosztuje 950 Euro.

MP-68
Ten model najlepiej opisać przytaczając słowa jednego z projektantów: “68 zawiera wszystko, czego nauczyliśmy się wykonujac poprzednie modele kijów pod względem kształtu, offsetu, interakcji darni i łączy to z naszymi nowymi odkryciami”. I tyle wystarczy. Kij godny uwagi. A cena? Komplet kosztuje 799 Euro.