W którą stronę pójdziemy, czyli kolejne Walne Zgromadzenie

Ostatnio do walnych nadzwyczajnych zdołaliśmy się już prawie przyzwyczaić. Tym razem przed nami zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze.
Będziemy więc mogli docenić dokonania zarządu podczas ostatniej kadencji. Czy zgadzamy się z drogą jaką kroczy PZG, czy też może mamy inną wizję? Na te i wiele innych pytań, każdy ma swoją własną odpowiedź. Czy współczesny związek spełnia nasze oczekiwania? Zapewne tyle ilu liczy członków PZG, tyleż samo a może i więcej będzie oczekiwań. Takie prawo demokracji -każdy może mieć swoje zdanie i ma prawo je wyrazić. Wszystkich a zwłaszcza tych wzajemnie się wykluczających nie da się niestety uwzględnić.

Kto ma rację?
Paradoksalnie rację będzie miał niekoniecznie, ten kto ma rację, a ten kto przekona do swoich pomysłów i wizji, większość delegatów.
Pierwszy raz w historii naszego, rodzimego golfa, mamy tak ostry i wyrazisty podział na zwolenników i przeciwników polityki realizowanej przez zarząd PZG. Wybierajmy więc mądrze, już na szczeblu delegatów. To oni w naszym imieniu będą głosowali. To ich będą przekonywać i to oni ostatecznie zdecydują co i jak.
W internecie od pewnego czasu toczy się pośrednio na ten temat “dyskusja” i to nie koniecznie na argumenty. Poziom jej czasami jest naprawdę żenujący. To takie już chyba nasze narodowe piekiełko.
Ale jak już zauważyliśmy, każdy ma prawo mieć swoje zdanie, jednak w jaki sposób je przedstawi zależy to od kultury danego osobnika, a na to już niestety nie mamy wpływu.
Właściwie dożyliśmy takich czasów, kiedy nie jest problemem wyrażenie swojej opinii na dany temat.
Dlaczego nie wybieramy kapitanów, delegatów, zarządu i innych przedstawicieli gromadnie?
Np elektronicznie? Jakiż problem by każdy członek PZG posiadający przecież swój numer i login nie oddał głosu na zadany temat? Otóż żaden! Problemem może być tylko frekwencja, ale to już inna sprawa.
Skoro zatem “zgodnie z postanowieniami §26 pkt.1 Statutu PZG, członkom Związku przysługuje prawo zgłoszenia w ciągu 14 dni od daty otrzymania zawiadomienia wniosku o uzupełnienie porządku dziennego” redakcja sugeruje by może ktoś uprawniony (czytaj członek PZG) złożył taki wniosek pod głosowanie?
Mielibyśmy wówczas chyba najnowocześniejszy system do głosowania i powszechnie dostępny. Przed nami nowy sezon. Jaki będzie? Taki jaki będziemy chcieli, aby był. Zatem decydujmy sami i wybierajmy mądrze.