Tylko 30 km od Szczecina jest Pole Krugsdorf w Niemczech

Gra na polu golfowym Krugsdorf w Niemczech z powodu zimna i deszczu raczej nie wypaliła. Trzy osoby zdecydowały się na grę w tych skrajnych pogodowo, warunkach. Szkoda, bo pole warte jest grzechu. Za 30 euro w dzień powszedni i 40 w weekend można pograć na zupełnie świeżutkim polu.
Pole golfowe, hotel i restauracja znajdują się w odległości ok. 30 km od Szczecina, w meklemburskiej wsi Krugsdorf.
Niedaleko od Pasewalku we wsi Krugsdorf liczącej ok. 400 mieszkańców, w której centrum obok kościoła, znajduje się pałac Krugsdorf, wraz z budynkami gospodarczymi i polem golfowym należącym do holenderskiego finansisty Barta Fernhouta. Projekt pola stworzyli amerykańscy architekci Brian Willett i James Harbuck. Pole jest już otwarte, natomiast ostatnie szlify budynków i pałacu zakończą się już niedługo. W Pałacu przewidziano lokalizację budynku klubowego z recepcją i infrastrukturą klubową. W pałacowych komnatach znajdzie się również kilka apartamentów i elegancka restauracja. W budynku naprzeciwko pałacu mieści się hotel z 39 pokojami i tymczasowa recepcja klubowa. Klub liczy aktualnie siedemdziesięciu członków. Roczna członkowska opłata to rząd ok. 500 euro.
Pole jest raczej płaskie, znaczącymi przeszkodami na polu są dość wąskie, pofałdowane fairwaye, bunkry i stawy z wodą. Na szczególną uwagę zasługują dość twarde i wielkie greeny. Oprócz 18-dołkowego pola, można też zagrać na treningowym, sześciodołkowym polu dla początkujących. Dostępny jest także zadaszony driving range i treningowy green.
Dojazd ze Szczecina nie jest wcale kłopotliwy, właściwie od rogatek poprzez dawne przejście graniczne w Lubieszynie kierujemy się na Pasewalk i w ciągu 20 minut jesteśmy na miejscu. Warto od czasu do czasu tam zajrzeć.

Więcej fotografii z pola można obejrzeć w naszej galerii.

Więcej informacji o Krugsdorf można znaleźć na stronach.