Sporting Club Berlin

Świat jest pełny kurortów golfowych. Z reguły jako cel naszych podróży wybieramy jakieś odległe kraje. Tymczasem można by powiedzieć tuż za miedzą w Europie można znaleźć wiele ciekawych kompleksów.
Nie trzeba jechać daleko!
Brandenburgia, kraj związkowy ze stolicą w Poczdamie, leży we wschodniej części Niemiec i otacza pulsującą metropolię – Berlin. Niezliczone jeziora o krystalicznie czystej wodzie, szlaki wodne, szerokie panoramy, zielone aleje, sady owocowe i dziewicza natura z rzadkimi okazami flory i fauny to atrybuty tego regionu. W tutejszych romantycznych wioskach i miejscach istotnych dla kultury narodowej pisała się historia. Poczdam, dawne miasto garnizonowe, przeobraził się w ciągu ostatnich 300 lat w jedno z najwspanialszych miast rezydencjonalnych w Europie

Brandenburgia, w ostatnich latach stała się nową Mekką golfa w Niemczech. W renomowanych parkach golfowych, jak na przykład w najstarszym klubie w Niemczech, Berlin-Wannsee-Club, powstało 13 nowych pól golfowych.
SPORT & SPA RESORT A-ROSA SCHARMÜTZELSEE z klubem SPORTING CLUB BERLIN należy do jednego z najlepszych resortów golfa i wellness w Niemczech.
Znajdziemy tam pola golfowe zaprojektowane przez takich golfowych tuzów jak Nick Faldo czy Arnold Palmer i wszystko to znajdziemy w jednym miejscu.
Bad Saarow położone na północnym brzegu jeziora Scharmützelsee idyllicznie skrywa się wśród rozległego krajobrazu łagodnych wzgórz. To tylko 60 kilometrów na południowy wschód od Berlina, na pojezierzu odrzańsko-sprewskim. Doskonały program pobytu z licznymi atrakcjami oferuje hobbyteka. Park Zdrojowy, niegdyś teren niedostępny, dziś jest obiektem wzorcowym. Dzięki pomysłom światowej sławy projektantów pole golfowe nad jeziorem Scharmützelsee jest wspaniałym miejscem zarówno dla początkujących, jak i dla profesjonalistów.

Hobbyteka (Hobbythek) w Saarow Centrum
Wspaniała oferta kulturalna i rekreacyjna jest gwarancją udanego urlopu. Kreatywność nie zna tu żadnych granic. Można do woli oddawać się zajęciom twórczym, gotować, muzykować i wypoczywać. Organizowane są kursy garncarstwa, malarstwa i zajęcia muzyczne, a także kursy jogi dla początkujących i zaawansowanych.

Park Zdrojowy (Kurpark)
Promenada nadbrzeżna w Parku Zdrojowym zaliczana jest do najpiękniejszych tras spacerowych. Z jednej strony pluskają fale jeziora Scharmützelsee, z drugiej podziwiać można imponujące wille. Trudno uwierzyć, że jeszcze 15 lat temu park był terenem zamkniętym. Po 1990 roku powstało tu kąpielisko termalne, odrestaurowano i rozbudowano parkową kawiarnię oraz teatr na wodzie. W wyremontowanym zakładzie kąpieli borowinowych mieści się dziś centrum obsługi turystów.

Pola golfowe (Golfresort)

Na świecie istnieje wiele ośrodków gry w golfa, ale także i u nas w Europie zdarzają się swoiste perełki. To tutaj w jednym miejscu znajdziemy 3 zupełnie różne pola golfowe.
Projekt Nicka Faldo to jedyne pole golfowe zaprojektowane przez jego firmę w Europie! Uchodzi ono za jedno z najtrudniejszych w Niemczech. Przypominające wydmy fairwaye i wymodelowane greeny kontrastują z 133 typowo szkockimi, głębokimi bunkrami (tzw. pot bunker).
Ktoś kto poradzi sobie na polu Nicka Faldo może być z siebie naprawdę dumny. Minimalny handicap gracza uprawniający do grania na nim to 28 dla kobiet i 24 dla mężczyzn.

Najwyższy amerykański Standard.
Wszystkie 18 dołków tego mistrzowskiego pola, ściśle przestrzega najwyższych amerykańskich standardów. Spore greeny, fairwaye położone pośród drzew i wzgórz tworzą naprawdę zapierający dech w piersiach krajobraz. Możemy tu trafić na idylliczną wręcz zatoczkę tworzącą piękny widok z inteligentnym układem golfa. Pole to zostało zaprojektowane przez Arnolda Palmera 13 lat temu i do dziś jest jak sen dla golfistów wyczynowych jak też tych preferujących golfa raczej rekreacyjnego.
Pierwsze dziewięć dołków jest dość przyjaznych przez ich sporą szerokość.. Fairwaye przebiegają przez piękną okolicę Brandenburgii i są strategicznie obdzielone bunkrami. Druga dziewiątka sięga głębiej do krainy pagórkowatych lasów i małych strumyków. Dokładnie według projektu Palmera tworząc pozytywny kontrast do poprzedniej połowy. To właśnie ta dziewiątka uznana została za najpiękniejszą “Drugą Dziewiątkę ” w całych Niemczech, a 11 dołek o długości 171 metrów, otrzymał nagrodę jako najpiękniejszy Par 3 w Niemczech.

EBY
Ma tylko cztery lata, ale jest już dojrzała. Eby oczywiście nie jest zbyt długa i niezbyt trudna ale jest w sam raz dla początkujących golfistów. Ale uwaga greeny- są szybkie i stanowcze mogą zaskoczyć nawet z lepszych graczy. Pole jest dostępne dla wszystkich graczy z handicapem nawet 54. Na tym polu możemy zobaczyć najbardziej spektakularne widoki na cały ośrodek. To oczywiście z par 71, najbardziej odpowiedni dodatek do całości kompleksu. Ważne jednak, że znany jest jako “przyjazny dla gracza” na pewno zasługuje na ten tytuł w stosunku do pozostałych dwóch pól.

W całym kompleksie do dyspozycji jest również ogólnie dostępne pole do ćwiczeń z 9 dołkami. Zaprojektowane przez szefa Greenkeeperów, pole golfowe Par 3 jest idealne dla tych, którzy chcą poprawić swoją krótką grę, jak również dla amatorów swojej pierwszej rundy. Bez względu na poziom umiejętności, rundka na dołkach o długości od 113 – 161 metrów może nauczyć nas pokory jak i rozbudzić u gracza apetyt na więcej…

Więcej zdjęć z tej podróży można obejrzeć w naszej galerii.

Zobacz także

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl