Toya Golf Club Klubowym Mistrzem Polski!

Toya Golf Club Klubowym Mistrzem Polski!
Po czterodniowych zmaganiach, zaciętej rywalizacji Toya Golf Club otrzymał puchar dla najlepszej drużyny.
Walka o pierwsze miejsce toczyła się pomiędzy klubami Toya Golf&CC;i First Warsaw Golf&CC;. Zawodnicy stanęli na wysokości zadania i dostarczyli sporo emocji kibicom, gdyż każdy pojedynek mógł być na wagę złota. Najpierw w fouresome stanęli przeciwko sobie: Romuald Szałagan z Jarosławem Pierzchałą oraz Piotr Robełek z Michałem Poniżem. Mecz zakończył się wynikiem 5&4;dla warszawskiego klubu. Następnie w fourballu zmierzyli się Piotr Ragankiewicz z Tomaszem Pulsakowskim przeciwko Andrzejowi Jesionkowi i Kubie Zawadzie. Lepsi okazali się golfiści z wrocławskiego klubu, kończąc mecz 5&4;.
O zwycięstwie zadecydowały mecze pojedyncze. Mateusz Gradecki wygrał z Sebastianem Musiolikiem 5&4;, a Adrian Meronk pokonał Jana Musiolika rezultatem 8&7;. Mecz Jana jr Szmidta i Williama Careya zakończył się remisem, gdyż zwycięstwo było już przesądzone. Toya Golf Club pokonała First Warsaw Golf&CC;stosunkiem 3,5&1;,5.
Po rozgrywkach kapitan wrocławskiej drużyny, Jan Szmidt, powiedział: „Nasi zawodnicy robili duży postęp, ciężko przepracowali całą zimę i bardzo solidnie przygotowali się do zawodów. Młodzieży należą się duże gratulacje, bo naprawdę dużo pracy włożyli, aby uzyskać tytuł”.
Pan Jan pytany o pojedynek, którego wrocławska drużyna obawiała się najbardziej stwierdził: „Wychodzimy z założenia, iż nie obawiamy się żadnego meczu , ponieważ jeśli zaczniemy się obawiać to go przegramy. Trzeba walczyć i zawsze wszystkich nastawiamy na to, iż wygramy na pewno”. Jak widać po dzisiejszych rozgrywkach, ta filozofia sprawdza się w pełni.
Drugie miejsce i srebrne medale zdobyła warszawska drużyna.
Walka o trzecią pozycję rozstrzygała się pomiędzy Kraków Valley Golf&CC;a Mazury Golf&CC;. Punkty dla krakowskiego klubu uzyskali w foursome Paweł Dydyński i Michał Jurkowski oraz w fourballu Ernest Młynarski i Michał Wacławek. Zwycięstwem zakończył się także mecz Aleksa Kleszcza z Janem Sikorą stosunkiem 7&8;. Ogólnie pojedynek zakończył się stosunkiem 4&1;dla Kraków Valley Golf&CC;i to oni odebrali puchar dla II Wicemistrza Polski.
W tym samym czasie, kiedy na Kraków Valley Golf&CC;kluby rywalizowały w grupie mistrzowskiej, drużyny z innych klubów, na polu Private Rosa GC, walczyły w rundach kwalifikacyjnych o awans do grupy głównej w 2011 roku. Najlepiej poradziły sobie Wierzchowiska Golf Club, Śląski klub Golfowy, Klub Golfowy Lisia Polana oraz A&A;Golf Club.
Następne Klubowe Mistrzostwa Polski odbędą się w zwycięskim klubie – Toya Golf&CC;.