Festiwal i golf , czy golf i festiwal?

Podczas gdy jedni walczą o pozycję swoich klubów w Mistrzostwach Polski w Krakowie , drudzy chcąc się zakwalifikować odbijają piłeczkę na polu w Częstochowie, inni mają wakacje! A te jak wiadomo od dawna najlepiej spędzać nad wodą , zwłaszcza że temperatury wręcz tego wymagają! Na ten weekend najlepszym wyborem będzie Amber Baltic Golf Club. Zwłaszcza, że w pobliskich Międzyzdrojach odbywa się znów (po czteroletnim rozstaniu)Festiwal Gwiazd, zwany teraz Festiwalem Artystów.

Festiwal Gwiazd.
Po raczej nieudanym flircie z Gdańskiem, powraca do Międzyzdrojów, choć nie bardzo skruszony i w nowej, rozszerzonej formule jako Festiwal Artystów. W tym roku odbędzie się po raz 15. Zupełnie tak jak 15 Polonia Cup w ABGC. Z tym że Polonia wierna jest Amberowi i pewnie tak już pozostanie, przynajmniej dokąd będą chętni na udział w tym turnieju, a na ich brak jakoś nigdy nie narzekano. Polonia odbędzie się w sierpniu, a póki co w trakcie festiwalu na polu błyszczą panie w Ladie’s Golf Tour, a w niedzielę będzie można powalczyć o puchar Starosty Kamieńskiego.

Kiedyś, podczas festiwalu gwiazd na polu rozgrywano turniej, po nim odbywał się koncert na greenie ósmego dołka małej dziewiątki i jeśli nas pamiętnie myli w programie był też turniej nocny na małej dziewiątce. To były czasy….
Mieliśmy nieśmiałą nadzieję, że 15 rocznica do czegoś zobowiązuje i może odbędzie się coś podobnego, jednak chyba kryzys dopadł i festiwal, albo sponsorzy za mało wsparli inicjatywę, bo oto organizator zażyczył sobie opłat nawet za akredytację prasową i dla fotoreporterów. No cóż, każdy orze jak może.
Może wiec warto wybrać się na turniej do Kołczewa i przy okazji „łyknąć” trochę jodu pomieszanego z kulturą w Międzyzdrojach? Ceniącym ciszę, spokój i doskonałą kuchnię polecamy Willę Park w Wisełce, stąd i na pole blisko, i na Festiwal niedaleko.
Wróćmy jednak do festiwalu artystów, który niewątpliwie przyciągnie wielu na wakacyjny odpoczynek. Wystąpi tu ponad 80 twórców, odbędą się koncerty plenerowe i kameralne, wystawy: plakatów, obrazów, karykatur i fotografii. Wiele wydarzeń będzie nawiązywać do Roku Chopinowskiego 2010. Przygotowano bogaty program, na który składają się pokazy filmów będzie można obejrzeć filmy muzyczne związane z Fryderykiem Chopinem, m.in. “Młodość Chopina” Aleksandra Forda), czy “Chopin. Pragnienie Miłości” Jerzego Antczaka i Jadwigi Barańskiej oraz “Color Studies of Chopin” Eugeniusza Cękalskiego.
W tym roku odcisk swoich dłoni w alei gwiazd pozostawią: Hanna Śleszyńska, Anna Dereszowska, Borys Szyc, Tomasz Karolak. Darem ze zbiorów Wolińskiego Parku Narodowego będzie odcisk dłoni nieżyjącego już Franciszka Starowieyskiego.
Podczas koncertu galowego “Wiwat Artyści!!!” wystąpią artyści będący tegorocznymi gośćmi Promenady Gwiazd: Hanna Śleszyńska, Anna Dereszowska, Borys Szyc, Tomasz Karolak z Orkiestrą Tomka Szymusia oraz sopranistka Aleksandra Kurzak. W drugiej części wieczoru wystąpi Urszula, która kilka tygodni temu powróciła na scenę z nową płytą “Dziś już wiem”. Publiczność zgromadzona na koncercie “Dedykacje” będzie miała okazję usłyszeć zarówno jej największe przeboje, jak i najnowsze kompozycje.