Adrian Meronk i Mateusz Gradecki zwyciężają AEZ

Dziesiąta edycja Mistrzostw Polski Parami AEZ przebiegła przy słonecznej i mocno wietrznej pogodzie. Zwyciężyli oczywiście juniorzy Adrian Meronk i Mateusz Gradecki. Jak widac im wiatr niespecjalnie przeszkadzał. Uzyskali oni wynik 70 uderzeń pierwszego dnia i 73 uderzenia podczas drugiej rundy. Zawody rozgrywane były w formule Four Ball Stroke Play (lepszy wynik na danym dołku liczy się jako wynik drużyny). Drugie miejsce zajęli Piotr Dąbrowicki i Jan Kaliński (75 + 77). Trzecie miejsce po bardzo zaciętej walce zajęli Włodzimierz Stańczak i Adam Guz z wynikiem 153 uderzenia (79 + 74).
W kalsyfikacji netto pierwsze miejsce zajęli reprezentanci Binowa Stefan Smoliński i Piotr Górski, drugie Marek Orłowski i Romuald Centkowski, a trzecie Kazimierz Mendak i Marek Góra.
Równolegle rozegrano zawody na 9-dołkowym polu golfowym. W śród początkujących golfistów wygrali Grzegorz Wojciechowski i Zbigniew Estkowski, przed Adamem Wojnarowskim i Jarosławem Pudowskim. Trzecie miejsce zajęli Grzegorz Żrodowski i Piotr Staszewski. W sobotę w hotelu Focus odbyło się Players Party oraz wernisaż „10-lecie Plenerów Malarskich Art. Galle – Binowo Park”, można było również przypomnieć sobie
historyczne już właściwie fotografie z poprzednich edycji mistrzostw.
W turniejach wzięło udział 120 golfistek i golfistów. Następna edycja Mistrzostw Polski Par odbędzie się w tradycyjnym wiosennym terminie w dniach 15 – 17 kwietnia 2011 roku.