Polonia Open

Jedenasta Polonia Open tym razem jakby przy nieco mniejszej frekwencji zawodników z Polski zakończyła się w niedzielę. Polonia Open, siódmy jako Polonia Open by ŻYWIEC i trzeci w randze Polonijnych Mistrzostw Świata pod patronatem przewodniczącego Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą Senatu Rzeczpospolitej Polskiej. Po trudnościach ubiegłorocznej edycji organizatorzy zdecydowali się na powrót w okolice West Palm Beach, tym razem do Lake Worth do klubu The Fountains Country Club.
Główny turniej rozegrano na polach: “South Course” i “West Course” Zawody rozgrywano w systemie brutto i netto.
Golfowo tenisowe zawody przebiegły tym razem pod znakiem kontuzji palców. Wprawdzie wiemy ze golfiści czasami potrafią rzucić kijem, ale że tenisiści rzucają rakietami nie wiedzieliśmy. Może to stąd że mniej nas pociągają zawody tenisowe.
Zbyszek Marchelski w ćwierćfinale przeciwko Mariuszowi Pawlakowi ze Stanford w Connecticut,– po zepsuciu łatwej piłki z całej siły, ze złością rzucił rakietą w kierunku siatki, ta przeleciawszy nad nią trafiła stojącego blisko rywala w rękę. Drugim pechowcem okazał się Senator Person który złamał palec. Zapowiadany więc start Andrzeja Persona ostatecznie nie doszedł do skutku. Według nieoficjalnych informacji senatorowi “poszedł” duży palec podczas wykonywania pompek
Janusz Baczyk i Dorota Trocha wygrywając Polonia Open by Żywiec zostali polonijnymi mistrzami świata w golfie.
W ubiegłym roku Dorota Trocha jeszcze przed finałową rundą miała sporą przewagę nad rywalkami. Wydawało się wówczas, że zwycięstwo ma w kieszeni. Niestety zakończyła turniej bolesną porażką. Tym razem to ona musiała atakować, kiedy po drugiej rundzie ustępowała liderce pięcioma uderzeniami. Pani Dorota spokojnie odrobiła stratę i dodatkowo uzyskała jeszcze cztery uderzenia przewagi. Wśród mężczyzn mistrzem świata i zwycięzcą Polonia Open by Żywiec został mieszkający w New Jersey Janusz Baczyk (236). O jedno uderzenie pokonał mistrza „drugich miejsc” Michała Poniża. Trzecie miejsce |(tu spora niespodzianka obstawialiśmy go na jedynkę!) zajął Mateusz Jędrzejczyk (239).

Wyniki tenisowych meczy finałowych :
Open: Artur Bobko – Paweł Wawrzyniak 6:4, 7:6 (8-6)
Open pocieszcenia: Robert Lerka – Justyna Wereszka 2:6, 6:1, 6:3
Debwl: Bobko/Zadarko – Wereszka/Czerepaniak 6:1, 6:1
+40: Robert Lerka – Emilian Zadarko 6:1, 6:0
+50: Ryszard Nowotka – Józef Swatowski 7:6, 6:3
+60: Ryszard Serowik – Józef Harmata 6:4, 6:1

Golf:

Kobiety brutto – Polonijna Mistrzyni Świata – Dorota Trocha
Brutto – Polonijny Mistrz Świata – Janusz Baczyk
Mężczyźni brutto (50+) – Polonijny Mistrz Świata: Michał Poniż
Mężczyźni brutto (35+) – Polonijny Mistrz Świata: Marcin Szostak
Mężczyźni Netto – Polonijny Mistrz Swiata: Lester Kwiecień
Kobiety Netto – Polonijna Mistrzyni Świata: Mirosława Baczyk

na zdjęciu Dorota Trocha
foto ze strony www.poloniaopen.com
szczegółowe wyniki na stronie www.poloniaopen.com