Turniej w RPA – pierwsze sukcesy

Turniej w RPA – pierwsze sukcesy
Adrian Meronk zajmuje trzecie miejsce po pierwszej rundzie turnieju KenaKo South African World Juniors, a WJGS Event
W rozpoczętym wczoraj turnieju Adrian Meronk, wychowanek Akademii Golfa Davida Leadbettera w Toya Golf, uzyskał wynik 70 uderzeń (-2). Do prowadzących Zandera Lombarda z RPA i Vincenta Scotta z Zimbabwe traci tylko jedno uderzenie. Podczas swojej rundy Adrian zanotował trzy birdie i jeden bogey. Pierwsze trzy dołki okazały się wyjątkowo pechowe, ponieważ piłka kręciła się po krawędzi dołka, ale do niego nie wpadła (lip out).
Pozostali reprezentacji Klubu Golfowego Toya Golf radzą sobie równie dobrze. Mateusz Gradecki, z wynikiem 75, zajmuje 23 miejsce (+3, pięć bogey i dwa birdie), a Jan Szmidt Junior plasuje się na 29 pozycji z rezultatem 76 (+4, sześć bogey, dwa birdie – uzyskane na trzech ostatnich dołkach). Jan Szałagan, czwarty junior z Toya Golf, jest na 79 miejscu (87). Tomasz Gajewski, przedstawiciel Klubu Golfowego Tokary, znajduje się na 80 pozycji, osiągając 89 punktów.
Dziś druga runda golfowych zmagań. Aktualne wyniki można obserwować na stronie http://www.wjgs.org/content/e36/e494/index_eng.html?tournamentID=8&sex=1. Turniej potrwa do 10 marca.