Zimna majówka i Ladies Golf Tour.

Tym razem majówka zaskoczyła wszystkich. Przenikliwe zimno a nawet śnieg! Tenże padał na Dolnym Śląsku, w województwie łódzkim i na Mazowszu. Że kwiecień plecień to wiemy, ale żeby w maju? Jak na mocno „promowane” ocieplenie klimatu to raczej dziwna przypadłość. Zwykle maj w golfie to już ¾ pary w gwizdku sezony, a tu tymczasem zima! Plany były wielkie, już dobre dwa tygodnie wcześniej nasze skrzynki mailowe bombardowane były promocjami golfowymi! A to cztery rundy w cenie dwóch, a to hotel za pół ceny , czy też inne ulgi. Coś jest na rzeczy bo jakoś promocje się posypały a tego jak dotychczas było niewiele. Sprawdziliśmy co w trawie piszczy i …. wyszło nam, że turniejów jest pod dostatkiem jak zwykle, tylko grających jakby mniej! Ostatnio nawet mogliśmy przeczytać że decyzją Zarządu Polskiego Związku Golfa Klubowy Puchar Polski, który miał odbyć się w dniach 27 – 29 maja 2011 r. na polu Śląskiego Klubu Golfowego zostaje odwołany. Rezygnacja wynika z małego zainteresowania turniejem!? Właściwie to dwa turnieje wygenerowały ok. stu uczestników w ostatnich dniach, to Turniej w Sierra Golf Club i World Golfers Championship w Kalinowych polach. Pozostałe w porywach miały 50 uczestników. Tym bardziej za sukces należy uznać pierwszy turniej z dziesięcioetapowego cyklu III Ladies Golf Tour. Seria turniejów organizowana jest przez Komisję Golfa Kobiecego wraz z poszczególnymi klubami golfowymi. W tegorocznym cyklu nagrodą główną dla zwyciężczyni klasyfikacji generalnej jest udział w Polonijnych Mistrzostwach Świata Polonia Open, na Florydzie. Na polu golfowym Binowo Park zakończył się pierwszy Jaguar III Ladies Golf Tour 2011. Panie naprawdę dzielnie stawiały czoło trudnym warunkom pogodowym. Śniegu wprawdzie nie było, ale wiał zimny i porwisty wiatr, a temperatura nie przekraczała 10 stopni. W zawodach wzięło udział 22 kobiet. W kategorii brutto zwyciężyła Dorota Jankowska uzyskując 167 uderzeń. Drugie miejsce zajęła Brygida Morańska z wynikiem 176 uderzeń. Trzecie miejsce wywalczyła Małgorzata Jacyna-Wit, 184 uderzeniami.. W kategorii netto zwyciężyły: Elżbieta Górska, Magdalena Paczóska-Ziemak oraz Anna Borowiecka. W turnieju dla początkujących na 9-dołkowym polu golfowym wygrała Sari Valtanen.